Zestaw wypoczynkowy Kelly. Fot. Wajnert

Zestaw wypoczynkowy Kelly. Fot. Wajnert

  • Autor: bm
  • 27 lut 2018 13:41

Meble wypoczynkowe z regulowanymi oparciami

Regulowane zagłówki i podłokietniki w sofach i narożnikach sprawiają, że meble stają się bardziej funkcjonalne i komfortowe. Dzięki temu rozwiązaniu możemy też zmieniać wygląd naszego kącika wypoczynkowego.

W przypadku wnętrz urządzonych w stylu nowoczesnym efektownie prezentują się sofy z niskimi oparciami. Ich zaletą jest też fakt, że optycznie nie zmniejszają wnętrza, podczas gdy wysokie „plecy” mebla mogą robić nieco przytłaczające wrażenie. Z drugiej strony – podczas odpoczynku lubimy wygodnie oprzeć głowę i tutaj zdają egzamin meble o bardziej klasycznych kształtach i wyższym oparciu.

Szukając optymalnego rozwiązania, warto rozważyć opcję pośrednią. Ostatnio jedną z najbardziej poszukiwanych przez konsumentów rozważających zakup sofy czy narożnika opcją jest zmiana położenia, wysokości i kąta nachylenia zagłówka. Element ten pozwala bowiem na odpoczynek tych części ciała, które są najbardziej zmęczone po długim dniu pracy za biurkiem czy przed komputerem. Z drugiej strony, możliwość szybkiego i nie wymagającego wysiłku złożenia zagłówka pozwala na podniesienie walorów estetycznych kanap, które wydają się wówczas lżejsze i bardziej subtelne. Coraz częściej Polacy poszukują też mebli dostosowujących się do sylwetki użytkownika, doskonale wyprofilowanych, pozwalających na bardziej efektywny odpoczynek np. podczas oglądania telewizji lub czytania. Służy temu funkcja relaksu, czyli rozwiązanie zapewniające możliwość rozłożenia różnych elementów mebla, takich jak siedzisko, wspomniany zagłówek, podnóżek czy podłokietnik.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce