Meble.com.pl - komfort na miarę

Fotel Ottoman marki Ligne Roset to model w którym ciało przyjemnie się zapada. Równie interesująca jest również żywa kolorystyka mebli. Fot. Ligne Roset

Meble wypoczynkowe. Znajdź z nami piękny i wygodny fotel

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 08 kwi 2015 10:04 (aktualizacja: 09 kwi 2015 08:05)

Fotel to najprzyjemniejszy i najbardziej przytulny mebel w salonie. Czy musi z sofą tworzyć identycznie wyglądającą parę? Niekoniecznie. Ważne, aby był piękny i wygodny.

Nie jest łatwo znaleźć idealny fotel, który urozmaici wnętrze salonu. Można oczywiście zdecydować się na pełny zestaw wypoczynkowy, który zawiera w sobie sofę oraz dwa fotele, jednak aby stworzyć w salonie niepowtarzalny klimat, warto poszukać modelu fotela, który będzie nieco "odstawał" swoim wyglądem. 

Najważniejszą rzeczą przy wyborze fotela, a także tkanin tapicerskich, jakimi będzie wykończony, jest to, aby mebel się wyróżniał, ale nie dominował wnętrza pokoju dziennego. Zbyt pstrokate wzory na tkaninie czy intensywny jej kolor, mogą spowodować, że wnętrze stanie się tandetne. A tego chcemy właśnie uniknąć. Dlatego warto kierować się zasadą, że wzorzystą tkaninę wybieramy wyłącznie na fotele, pozostawiając sofę w jednobarwnej tonacji, lub odwrotnie. 

Poszukując odpowiedniej dla siebie stylistyki fotela, warto mieć na uwadze obowiązujące trendy. Niesłabnącą popularnością cieszą się wciąż fotele z tzw. uszami. To meble bardzo wygodne, zapewniające odpowiednie wsparcie dla pleców, dzięki wysokiemu oparciu. Do wielu modeli tego typu można dokupić niski podnóżek. Fotele z uszami dostępne są także w nieco unowocześnionych wersjach. Pikowane siedziska wypełnia się błyszczącymi kryształkami, brzegi fotela wykańcza się zdobnymi nićmi czy też montuje się w siedzisku wysuwane za pomocą elektroniki podnóżki. 

Wśród nowoczesnych modeli, modne są fotele osadzone na cienkich stalowych nóżkach. Taka konstrukcja prezentuje się niezwykle lekko, nie tracąc ani odrobiny na wygodzie. Ciekawym rozwiązaniem są także modele kubełkowe, osadzone całym masywem na podłodze, w których ciało zapada się, a mebel dopasowuje się do pozycji naszego ciała. 

W salonach meblowych foteli jest wiele, prezentują różne style, wykonane są w bardzo odmiennych technologiach. Jednak najważniejsze jest, aby wymarzony model zapewniał nam maksymalną wygodę, a także urozmaicał pokój dzienny. 

 

 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA