Kolekcja mebli do salonu Rosa firmy Matkowski Meble. Fot. Matkowski Meble

Kolekcja mebli do salonu Rosa firmy Matkowski Meble. Fot. Matkowski Meble

  • Autor: mg
  • 06 lut 2018 13:27 (aktualizacja: 17 lut 2018 21:01)

Meble z drewna - jak ocieplić wnętrza klasyczne i nowoczesne

Drewno należy niewątpliwie do najszlachetniejszych materiałów stosowanych w meblarstwie. Wykonane z niego meble tworzą we wnętrzu niezwykle ciepły i przyjazny klimat. Zobaczcie, jak pięknie mogą wyglądać pomieszczenia zaaranżowane przy użyciu mebli z drewna.

Meble w stylu Wabi-sabi - wybierz je, jeśli znudził Ci się minimalizm!

W ostatnim czasie meble drewniane przeszły wyraźną ewolucję. Zamiast masywnych i ciężkich brył pojawiły się modele znacznie lżejsze wizualnie, o uproszczonej formie. Niezmienny pozostał za to ich wpływ na aranżację wnętrza - wciąż kreują niepowtarzalny klimat ponadczasowego piękna, które wpisane jest w charakter naturalnego materiału. Niekiedy z drewna wykonywane są całe kolekcje mebli, innym razem pojedyncze elementy - np. stoły czy komody.

Paleta odcieni drewna, w których dostepne są meble, jest niezmiernie szeroka. Znajdują się wśród nich zarówno jasne dęby, buki czy gatunki drzew iglastych, jak też ciemne orzechy bądź "egzotyki". Należy przy tym pamiętać o różnych możliwościach wykończenia drewnianych elementów. W kolekcjach bardziej nowoczesnych eksponuje się układ słojów, niekiedy też pojawiają się ślady naturalnego zużycia, z kolei klasyczne modele bazują na stonowanym, bardziej regularnym rysunku słojów.

Meble z drewna to inwestycja na długie lata - są bowiem nie tylko piękne, ale i bardzo trwałe. Poza tym z racji na ponadczasowy urok oprą się zmieniającym się modom i stylom aranżacji. To propozycja dla osób, które lubią otaczać się wysmakowanymi przedmiotami z wyższej półki, jak też nie stronią od proekologicznych rozwiązań w swoim najbliższym otoczeniu.


WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

    • dorotaW, 2018-02-18 16:34:01
    Też jestem zdania, że drewniane meble są najlepsze i zdecydowanie dłużej nam posłużą, więc warto w nie zainwestować. Mi udało sie kupić fajne w jagodowymkocie. jednak najbardziej jestem zadowolona i dumna z komód, stolików i oczywiście pięknej i eleganckiej sofy.