Kolekcja Velle firmy Szynaka Meble. Fot. Szynaka Meble

Kolekcja Velle firmy Szynaka Meble. Fot. Szynaka Meble

  • Autor: mg
  • 26 paź 2017 09:36 (aktualizacja: 26 paź 2017 15:38)

Meble z drewna - jak urządzić przytulny salon?

Meble wykonane z drewna niezmiennie cieszą się popularnością jako element wyposażenia salonów. Kreują niepowtarzalny, pełen ciepła styl, a przy tym są bardzo eleganckie. Co więcej, ich niekwestionowanym atutem jest uniwersalność, dlatego równie dobrze znajdą coś dla siebie miłośnicy klasyki, jak i bardziej nowoczesnych rozwiązań.

Czytaj też: Drewno i szarości - stwórz przytulne wnętrze

Dąb, buk, jesion, sosna, niekiedy orzech - to najpopularniejsze gatunki drewna, z których wykonywane są drewniane meble. Każdy z nich ma odmienny charakter - różni się wybarwieniem i rysunkiem słojów. Dochodzą do tego warianty wykończenia powierzchni - lakiery, oleje, woski. Wszystko to sprawia, że meble z drewna można bez problemu dopasować do różnych gustów i potrzeb aranżacyjnych. 

Meble z drewna wprowadzają do wnętrza poczucie przytulnej klasyki. Kreują przy tym pełen naturalnego ciepła nastrój. Sięgnie po nie chętnie każdy zwolennik ekologicznego stylu.  Wyraźne słoje i szczotkowane powierzchnie frontów są domeną stylu rustykalnego, meble ze śladami naturalnego zużycia wpiszą się w stylistykę vintage, ciemne wybarwienia dobrze będą pasowały do eleganckich wnętrz z nutą luksusu, zaś jasne gatunki z delikatną, harmonijna strukturą będą odpowiedzią na zapotrzebowanie ze strony miłośników minimalizmu.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce