W przypadku szafek wiszących frez uchwytowy wykonany jest od dołu frontu, umożliwiając wygodne uchwycenie i otwarcie drzwiczek szafki. Fot. Kam

W przypadku szafek wiszących frez uchwytowy wykonany jest od dołu frontu, umożliwiając wygodne uchwycenie i otwarcie drzwiczek szafki. Fot. Kam

  • Autor: mg
  • 15 wrz 2017 14:57 (aktualizacja: 18 wrz 2017 12:13)

Meble z frontami frezowanymi, czyli jak otworzyć szufladę bez pomocy uchwytu

Frezy uchwytowe stanowią udane połączenie modnego designu i względów praktycznych. Są estetyczne, funkcjonalne i niezwykle wygodne w codziennym użytkowaniu. Można je stosować zarówno w meblach kuchennych, jak i przeznaczonych do aranżacji salonu. Prezentujemy kolekcje mebli, w których zastosowano uchwyty frezowane.

Kuchnia połączona z salonem - jakie meble będą najlepsze?

Na pierwszy rzut oka ich nie widać, a jednak doskonale spełniają swoje zadanie, zastępując tradycyjne uchwyty. Tajemnica ich komfortu tkwi w przemyślanym kształcie, który pozwala wygodnie wsunąć palce i delikatnie pociągnąć za front zamykający szafkę czy szufladę. Coraz bardziej popularne frezy uchwytowe to nie tylko element zdobniczy zabudowy meblowej, ale ergonomiczny sposób otwierania drzwiczek szafek, unoszenia klap w szafkach wiszących czy wysunięcia szuflady nawet ze znacznym obciążeniem. 

W nowoczesnych wnętrzach niesłabnącym powodzeniem cieszy się minimalizm. W myśl zasady „mniej znaczy więcej” projektanci rezygnują z elementów, które zakłócałyby prostą linię mebli i preferują fronty bez uchwytów. Frezy uchwytowe są równie praktyczne, co tradycyjne uchwyty, a przy tym bardziej dyskretne.  

Fronty z frezowanym uchwytem to propozycja nie tylko dla osób poszukujących nowinek w trendach meblowych, ale osób z praktycznym podejściem do funkcji mebli - mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka firmy Kam. Wygodny frez, przebiegający przez niemal całą powierzchnię frontu, pozwala uchwycić go w dowolnym miejscu. Nie ma ograniczeń znanych z innych sposobów otwierania: nie trzeba chwytać za uchwyt czy naciskać frontu w określonym miejscu, bo mamy do dyspozycji poręczny, długi frez.  

Frezowanie uchwytowe to również doskonały sposób na poprawę bezpieczeństwa w domu i uniknięcie zahaczenia czy uderzenia o uchwyt wystający z bryły mebli. Dlatego warto rozważyć wybór tego rozwiązania w trosce o pociechy stawiające pierwsze kroki, chroniąc je tym samym przed bolesnym spotkaniem z wystającym elementem mebla, czy osoby starsze.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce