Kolekcja Amsterdam firmy Black Red White. Fot. Black Red White

Kolekcja Amsterdam firmy Black Red White. Fot. Black Red White

  • Autor: mg
  • 19 wrz 2017 10:57 (aktualizacja: 20 wrz 2017 09:17)

Meble z frontami frezowanymi - zobacz piękne klasyczne aranżacje

Jednolite, gładkie fronty przywodzą na myśl chłodny minimalizm. Jednak specjalnie dla miłośników klasycznej elegancji producenci przygotowują meble z frontami frezowanymi. Prezentujemy kolekcje, które będą ozdobą każdej jadalni, salonu bądź kuchni.

Biel i drewno - zobacz ponadczasowe kolor w pięknych meblach

Proste i gładkie fronty wciąż królują w polskich meblach. Jednak często producenci podejmują próby uzyskania bardziej oryginalnej powierzchni. Przeciwwagą dla wszechobecnego minimalizmu są między innymi fronty frezowane, które stanowią przeciwwagę dla frontów o prostej, wręcz surowej stylistyce. Ryflowania, frezy i żłobienia przybierają bardzo różne kształty i układają się w wiele różnych wzorów. Jednak efekt jest zwykle podobny. Otrzymujemy meble utrzymane w klasycznej stylistyce, które emanują stonowaną elegancją.

Tego typu formy zdobień pojawiają się zarówno w meblach kuchennych, jak i przeznaczonych do wyposażenia salonów. Niekiedy zamiast żłobień pojawiają się wstawki, które w rezultacie dają interesujący efekt klasyki łączonej z nowoczesnością. 

O ile połysk zwykle przypisywany jest frontom gładkim i minimalistycznym. to w przypadku frontów zdobionych pojawia się najczęściej mat, którego "aksamitny" charakter podkreśla klasyczną formę mebla.

 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce