Kolekcja mebli do salonu Dallas. Fot. Dekort

Kolekcja mebli do salonu Dallas. Fot. Dekort

  • Autor: bm
  • 21 marz 2018 12:23 (aktualizacja: 22 marz 2018 12:53)

Meble z litego drewna - zobacz propozycje do salonu i jadalni!

Wyjątkowość i szlachetność drewna, niepowtarzalny rysunek sęków i usłojenia, wreszcie - trwałość, solidność i wrażenie ciepła, które ten materiał tworzy we wnętrzu - to cechy, dzięki którym lubimy i cenimy drewniane lub pokryte naturalnym fornirem meble.

Meble z drewna lub forniru to swoista przeciwwaga dla otaczających nas ze wszystkich stron imitacji, plastików i ultranowoczesnych tworzyw. Drewno zawsze było i będzie czymś wyjątkowym dla projektantów i producentów mebli i innych elementów wyposażenia wnętrz. Jest w nim bowiem ogromny potencjał, zarówno pod względem estetycznym, jak i użytkowym. Chociaż właściwości drewna są zróżnicowane w zależności od gatunku, mają one jednak pewne cechy wspólne, które są charakterystyczne dla wszystkich rodzajów i niezmienne „od zawsze”. To właśnie dzięki nim stale rośnie zainteresowanie meblami wykonanymi z masywu i nigdy nie wychodzą one z mody. A jakie to cechy? Przede wszystkim poczucie obcowania z naturą, wyjątkowość drewna, jego szlachetność, niepowtarzalne usłojenie, przebarwienia czy sęki.

Warto zwrócić też uwagę na zaletę, jaką jest możliwość wykończenia drewnianych mebli na wiele sposobów, np. olejowaniem, woskowaniem, bejcowaniem, politurowaniem, lakierowaniem, ługowaniem, wędzeniem. Za każdym razem osiągamy zupełnie inny rezultat. Jest to też możliwość profilowania powierzchni drewna poprzez frezowanie, szczotkowanie, piaskowanie itd. Do tego dochodzi stosunkowo łatwa naprawa elementów drewnianych, stabilność konstrukcji mebli, trwałość uzyskana dzięki silnym mocowaniom. Jeśli dodamy do tego ponadczasowość oraz możliwość użytkowania mebli przez wiele lat, bez utraty ich właściwości i uroku, mamy pełen obraz uroku i wartości drewna.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce