Fot. Długa Showroom

Fot. Długa Showroom

  • Autor: bm
  • 08 wrz 2017 08:29 (aktualizacja: 08 wrz 2017 08:37)

Meble z motywami natury - stwórz wnętrze pełne świeżości!

Według specjalistów z Amerykańskiego Instytutu Pantone, światowego centrum kolorów, w 2017 roku najmodniejszą barwą jest greenery, czyli soczysty odcień zieleni. To właśnie zieleń i motywy roślinne pozwolą stworzyć wnętrze, w którym króluje natura.

Motywy florystyczne, barwy i odcienie ze świata natury - tego rodzaju wzory i kolory doskonale sprawdzają się we wnętrzach. Mogą to być nadruki zarówno na frontach szaf i innych mebli, dekory odwzorowujące naturalne powierzchnie, a także tkaniny zadrukowane motywami roślinnymi, utrzymane w naturalnej kolorystyce. Można też wykorzystać zieleń jako jedynie akcent kolorystyczny w meblu lub dodatkach, np. w postaci zasłon, poduch czy szkła. Zielona kanapa czy front szafy bez wątpienia zadziałają odświeżająco w bardziej stonowanym otoczeniu. Ciekawym rozwiązaniem są też grafiki z motywami natury, umieszczone np. pod szkłem, choćby na wielkopowierzchniowych frontach drzwi przesuwnych.

Warto pamiętać, że nie tylko kolor zielony nawiązuje do natury. Znakomicie sprawdzają się również: beżowy (kojarzy się z piaskiem), brązowy (pnie dębu, lipy, sosny), niebieski (ocean). Użycie czerwieni róż, żółcieni rumianku czy fioletu fiołków również zagwarantuje skojarzenia z przyrodą. W takim wnętrzu poczujemy się lekko i świeżo, poza tym doda nam ono energii i motywacji do działania.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce