Meble.com.pl - komfort na miarę

Kolekcja "Felino" marki Kler. Oświetlone stojące lub wiszące szafki, półki i podesty efektownie wyglądają zarówno we wnętrzu salonu, domowego biura czy pokoju młodzieżowego. Fot. Kler

Meble z oświetleniem. 10 fantastycznych kolekcji

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 10 lut 2015 14:38 (aktualizacja: 11 lut 2015 08:11)

Światło w meblach podnosi ich standard. Nie tylko dlatego, że ładnie eksponuje to, co ustawiamy wewnątrz niego, ale głównie dlatego, że znacząco wpływa na estetykę całego salonu.

Warto kupować meble wzbogacone o oświetlenie, ponieważ dzięki nim będziemy mogli ładnie wyeksponować lubiane przez nas przedmioty - rodową zastawę stołową czy designerski komplet filiżanek. Ponadto oświetlenie stanowi też doskonały element dekoracyjny salonu i wydobywa naturalne piękno samego mebla. Najczęściej stosowanym oświetleniem są nowoczesne diody LED, które nie nagrzewają się i dzięki temu mogą być bez przeszkód używane nawet wśród delikatnego szkła czy przedmiotów czułych na podwyższone temperatury.

Zalet mebli z oświetleniem można wymieniać wiele, jednak największą z nich jest to, że znacznie poprawia ona estetykę całego salonu. Ładnie oświetlony wewnątrz mebel będzie przyciągał uwagę i wydobywał walory estetyczne umieszczonych w nim przedmiotów. Wieczorami zaś zapewni dodatkowe źródło światła, najczęściej bardzo eteryczne i relaksujące. Stosowany kolor światła i jego intensywność ma także ogromne znaczenie. Barwa zimna znacznie lepiej będzie się prezentować w nowoczesnych meblach o surowych i minimalistycznych bryłach, zaś ciepłe oświetlenie doskonale sprawdzi się w klasycznych, stylowych modelach. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA