Meble.com.pl - komfort na miarę

Kolekcja "Impresja" marki Hubertus. Fot. Hubertus

Meble z oświetleniem - 20 najnowszych kolekcji

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 11 kwi 2014 10:49 (aktualizacja: 14 kwi 2014 08:07)

Światło punktowe lub rozproszone w dobranych stylistycznie oprawach może być niezwykle dekoracyjnym elementem mebla i czynić go jeszcze bardziej funkcjonalnym. Zobaczcie najnowsze propozycje producentów mebli z oświetleniem.

Najpopularniejsze meble wyposażone w systemy oświetlenia to te, w których akcentuje się dyskretnie punkty – narożniki, cokoły czy wieńce górne. W innych propozycjach natomiast oświetlenie wykorzystuje się do podkreślenia poziomych linii półek bądź zaznaczenia całej bryły mebla, tworząc oryginalne zjawisko dekoracyjne.

Nic nie czyni mebla bardziej zjawiskowym niż połączenie oświetlenia (listwy aluminiowe halogenowe) ze szkłem. Producentów oferujących tego rodzaju rozwiązania jest tak wielu, iż nie sposób ich wszystkich wymienić. Warto jednak wspomnieć propozycje, w których zestaw oświetleniowy montowany na tylnych krawędziach półek daje efekt podświetlenia półki światłem zielono-niebieskim, bądź niebieskim zimnym na całej długości jej frontowej krawędzi.

Oświetlenie punktowe o ciepłej barwie zamontowane pod półkami szklanymi natomiast, akcentuje dekoracyjną zawartość witryn oraz wzmacnia kolorystykę mebli, dzięki czemu całość prezentuje się lekko i przytulnie. Tego rodzaju oświetlenie jest chętnie eksponowane przez producentów w meblach klasycznych, bądź też w meblach o jasnych dekorach.

Inne ciekawe propozycje to te, w których oświetlenie montowane jest w dolnej części mebla, stanowiąc jego oryginalny element dekoracyjny. Zwykle są to małe lampki halogenowe (montowane na wysięgnikach lub w specjalnie do tego przygotowanych umieszczonych nad szafkami płytach), instalowane pośrodku szerokości szafek. Pełnią rolę dekoracyjną, podkreślają linie mebli, a po otwarciu drzwiczek oświetlają ciemne półki.

Odpowiednio dobrane oświetlenie podkreśla nie tylko kształt mebli, ale też wydobywa intensywność barwy dekoru. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA