Meble.com.pl - komfort na miarę

Kolekcja Viva to eleganckie meble do salonu, z dużą nutą naturalności. Subtelne oświetlenie wydobywa z kolekcji to, co najpiękniejsze - doskonała strukturę oraz kolor drewna. Fot. Kler

Meble z oświetleniem. Te kolekcje stworzą cudowny nastrój

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 20 marz 2015 09:24 (aktualizacja: 23 marz 2015 08:29)

Dobrze oświetlony salon to sukces udanej aranżacji wnętrza. Nie tylko żyrandole i lampy mogą wprowadzać do niego wyjątkowy nastrój. Idealnie sprawdzą się także meble z oświetleniem.

Oświetlenie w meblach to nie tylko praktyczne źródło dodatkowego światła, ale również sprawdzony sposób na fantastyczny klimat w salonie. Jeśli mamy w domu piękną porcelanę czy przedmioty, które chcielibyśmy wyeksponować, to witryna z wewnętrznym oświetleniem, będzie do tego wręcz idealna. Oświetlenie często wydobywa także naturalne piękno samego mebla. Najczęściej stosowanym oświetleniem są nowoczesne diody LED, które nie nagrzewają się i dzięki temu mogą być bez przeszkód używane nawet wśród delikatnego szkła czy przedmiotów czułych na podwyższone temperatury.

Bez wątpienia największą rolą oświetlenia w witrynach jest efekt dekoracyjny. Ładnie oświetlony wewnątrz mebel będzie przyciągał uwagę, wydobywał walory estetyczne umieszczonych w nim przedmiotów, a wieczorami wprowadzał przyjemny nastrój do wnętrza. Stosowany kolor światła i jego intensywność ma także niebywałe znaczenie. Barwa zimna znacznie lepiej będzie się prezentować w nowoczesnych meblach o surowych i minimalistycznych bryłach, niż w klasycznych, stylowych modelach. Modnym zabiegiem, jaki stosują producenci, jest złote światło w meblach pokrytych drewnianym dekorem. 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA