Meble.com.pl - komfort na miarę

Meblościanka Sarah to nowoczesna stylistyka oparta na kontraście. Biel przeplata się tu z kolorowym oświetleniem w witrynach. Fot. Helvetia Wieruszów

Meble z oświetleniem. Zobacz najładniejsze kolekcje

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 02 gru 2014 09:35 (aktualizacja: 05 gru 2014 08:01)

Oświetlenie w meblach nie tylko podkreśla wygląd przedmiotów umieszczonych wewnątrz, ale również wprowadza do salonu ciekawy klimat. W zależności od rodzaju światła, możemy stworzyć ciepłą lub chłodną aranżację.

Tak jak w muzeach eksponaty są wystawnie prezentowane, podkreślane ciepłą lub zimną barwą światła, która wydobywa z przedmiotu dodatkowe zalety, tak też w zaciszu domu warto jest podkreślić walory pięknego serwisu kawowego odpowiednio go oświetlając. Tym bardziej, że oświetlenie takie nie tylko stanowi doskonały element dekoracyjny, ale także wydobywa naturalne piękno samego mebla. Najczęściej stosowanym oświetleniem są nowoczesne diody LED, które nie nagrzewają się i dzięki temu mogą być bez przeszkód używane nawet wśród delikatnego szkła czy przedmiotów czułych na podwyższone temperatury.

Jednak największą rolą oświetlenia w witrynach jest bez wątpienia efekt dekoracyjny. Ładnie oświetlony wewnątrz mebel będzie przyciągał uwagę i wydobywał walory estetyczne umieszczonych w nim przedmiotów. Stosowany kolor światła i jego intensywność ma także niebywałe znaczenie. Barwa zimna znacznie lepiej będzie się prezentować w nowoczesnych meblach o surowych i minimalistycznych bryłach, niż w klasycznych, stylowych modelach. 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA