Zestaw wypoczynkowy firmy Ak-Bud. Fot. Ak-Bud.

Zestaw wypoczynkowy firmy Ak-Bud. Fot. Ak-Bud.

  • Autor: uk
  • 21 lut 2014 08:26

Meble z plecionki w ogrodzie

Niesłabnącym powodzeniem cieszą się meble ogrodowe wykonane z naturalnych plecionych materiałów, tj. rattan, wiklina.

Obecnie plecionka z naturalnego ratanu, która już w XIX wieku zagościła w sztuce meblarskiej, coraz częściej jest zastępowana materiałem polietylenowym. Jest on mniej podatny na zmieniające się warunki atmosferyczne niż materiał naturalny. Meble ogrodowe wykonane z rattanu syntetycznego, np. klasyczne fotele, najczęściej przybierają formę bardziej kanciastą lub całkowicie nieregularną.

Zestaw w formie wysp

Przykładem mebli wykonanych z rattanu syntetycznego jest np. „Iglo” oraz nieregularne siedziska „Les Iles” czy „Dune” w ofercie firmy Art De Vivre. Na uwagę zasługuje również zestaw wypoczynkowy „Hamptons white”. Forma zestawu „Les Iles” nawiązuje do kształtu wysp. Poszczególne moduły pozwalają na maksymalną elastyczność, można je rozbudowywać, dowolnie łączyć z pufami. Zestaw ten można układać z „plecami” lub bez, dzięki czemu „Les Iles” dopasowuje się do otoczenia.

Odporny technorattan

Wśród zalet technorattanu, imitującego rattan naturalny znajduje się nie tylko odporność na różnego rodzaju warunki atmosferyczne, estetyczny wygląd oraz długotrwałość. Materiał ten jest przyjazny dla środowiska, poddający się w 100% recyklingowi. Poza tym meble ogrodowe z technorattanu są lekkie. Latem, odpowiednio skonstruowane i zabezpieczone, nie nagrzewają się i nie blakną pod wpływem promieni UV. Meble z technoratanu wyplatane są ręcznie. Zakończenia taśmy technorattanowej nitowane są do ramy ze stali bądź aluminium, co dodatkowo wpływa na trwałość wykończenia elementów. Malowana proszkowo rama poza estetycznym wyglądem jest zabezpieczona przed działaniem czynników atmosferycznych. Meble ogrodowe z technorattanu sprzedają dobrze i mają wielu zwolenników – powiedziała Beata Bosacka z firmy Ak-Bud Kurant – Głównie są  importowane z zagranicy, polskich producentów tego rodzaju mebli jest niewielu. Atutem mebli z technorattanu jest też przystępna cena. 

Meble z polipropylenu

Alternatywą dla mebli z technoratanu są meble wykonane z polipropylenu, stylizowane na technorattan. Wizualnie do złudzenia przypominają technorattan, jednak w całości wykonane są metodą wtrysku polipropylenu do formy, a nie metodą splotu. Efektem jest mebel o konstrukcji monobloku z prześwitami w siedzisku i oparciu, spełniający wszelkie kryteria użytkowe przy zachowaniu bardzo atrakcyjnej ceny dla mniej zamożnych klientów. Jeszcze jednym wariantem mebli ogrodowo-tarasowych może być połączenie polipropylenu z aluminium. Oba tworzywa gwarantują, że konstrukcja mebli jest trwała i lekka. Ciekawą propozycję mają tacy producenci jak Nardi, Fermob, Lafuma czy Siesta – dodał Grzegorz Binkiewicz. 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce