Meble.com.pl - komfort na miarę

Kolekcja Benjamin ma dużo przeszkleń, które ciekawie komponują się z lakierowanymi powierzchniami. Fot. Helvetia Wieruszów

Meble z witryną. 20 modnych kolekcji do salonu

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 05 lis 2014 09:13 (aktualizacja: 06 lis 2014 08:23)

Szkło ma niezliczone ilości zalet. Nie ma materiału, który dodaje meblom tyle elegancji i stylu co właśnie ono. Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy zestawienie 20 wyjątkowych kolekcji ze szkłem.

Do największych zalet szklanych powierzchni należą przede wszystkim, odbijanie światła, przestrzenność oraz przejrzystość. Piękna, drewniana podłoga, która odbija się w nieskazitelnie gładkich, lustrzanych frontach mebli wygląda jeszcze bardziej wyjątkowo, a światło lamp, przypomina blask kryształów. 

Meble z dużą ilością szklanych powierzchni pasują w szczególności do stylowych salonów. Dodają im elegancji i przestrzeni. Przeszklenia w meblach mogą być różne. Producenci w szczególności stawiają na gładkie szkło umieszczone na przodzie, jednak dostępne są na rynku także kolekcje, których przeszklenia obejmują trzy, a nawet cztery strony mebla. Wówczas to, co znajduje się w środku, widoczne jest przysłowiowo "na przestrzał". Wśród mebli z przeszkleniami bogata jest także kolorystyka szkła, od całkowicie przeźroczystych, po kolorowe, na głębokiej czerni kończąc. Oprócz barwy szkła, równie ważne jest także jego oświetlenie. Dzięki maleńkim światełkom LED-owym umieszczonym za półkami lub pod szczytem mebla, w salonie panuje przytulny nastrój, jak również pięknie wyeksponowana jest zawartość witryny. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA