Meble.com.pl - komfort na miarę

Meble modułowe "Inbox" (Calligaris) można dowolnie komponować na ścianie. Fot. Calligaris

Meblościanka - popularny mebel w nowoczesnej odsłonie

  • Autor: bm
  • 06 cze 2014 12:46 (aktualizacja: 09 cze 2014 07:02)

Symbol mebla rodem z głębokiego PRL-u - meblościanka - może być nie tylko praktyczna i pojemna, ale i piękna. Niektóre z propozycji polskich i zagranicznych producentów zaskakują ciekawą formą.

Na polskim rynku meblościanki, zwane dziś bardziej współcześnie "systemami modułowymi do salonu" przybierają różne formy - od pełnej zabudowy na niemal całą ścianą - aż do zestawu kilku brył, które na ścianie tworzą proste, modułowe kompozycje.

Jest to z pewnością najbardziej praktyczna i stwarzająca najwięcej możliwości aranżacyjnych opcja urządzenia pokoju dziennego. Jest w niej miejsce na telewizor - stojący lub wiszący - ale także praktyczne półki na książki i płyty, czasem również zamknięte szafki. 

Meblościanka nie musi być zwartym, ciężkim meblem zagracającym wnętrze. Współczesne jej wersje zazwyczaj są wizualnie (i dosłownie) lekkie, często składające się głównie z wiszących elementów, co ułatwia utrzymanie porządku. Urodę meblościanki możemy podkreślać ciekawą kolorystyką,  modnymi uchwytami lub... całkowitym ich brakiem.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA