Meble.com.pl - komfort na miarę

Fot. Rejs

Miejsce pod zlewem - jak je funkcjonalnie zagospodarować

  • Autor: mg
  • 28 gru 2017 11:20 (aktualizacja: 29 gru 2017 09:37)

W naszych kuchniach zwykle brakuje miejsca, zwłaszcza takiego, w którym możemy przechowywać różnego rodzaju produkty spożywcze i przedmioty codziennego użytku. Okazuje się jednak, że każdą przestrzeń można funkcjonalnie zagospodarować. Przykładem tego są szuflady stosowane pod zlewami.

Organizery w szufladach - sposób na porządek w kuchni

W szafkach pod zlewem zazwyczaj stoi kosz na śmieci, czasem znajdzie się tam też trochę miejsca na środki czystości. Wszystko najczęściej ustawione jest na dole szafki, a powyżej pozostaje puste, niewykorzystane miejsce. Istnieje jednak sposób, aby tę wolną przestrzeń zagospodarować, tworząc tym samym miejsce przechowywania dodatkowych przedmiotów – np. szczotek i szufelek, gąbek do zmywania, gumowych rękawic, worków na śmieci itp. 

Służą do tego specjalne szuflady (takie jak na przykład "Comfort Box" firmy Rejs) pod zlew, które są bardzo praktycznym rozwiązaniem, pozwalającym na wykorzystanie miejsc zazwyczaj nieużywanych (są specjalnie wyprofilowane, dostosowane do rur odpływowych). Sprawdzą się właściwie w każdej kuchni. Występują w dwóch wersjach – frontowej i wewnętrznej, dzięki czemu możemy wybrać produkt skrojony na miarę naszych potrzeb.

W wielu domach kosze na śmieci ustawione pod zlewem przeznaczone są tylko na odpady zmieszane. Na pojemniki do segregacji odpadów nie wystarcza już miejsca, więc muszą znaleźć się gdzie indziej. W przypadku zastosowania szuflad pod zlew można to zmienić. Pod taką szufladą możemy umieścić szufladę głęboką, do której wstawimy pojemniki do segregacji odpadów. Dzięki pełnemu wysuwowi – mamy do nich bezproblemowy dostęp. 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA