Meble.com.pl - komfort na miarę

Domowe biuro nie musi zajmować wiele miejsca. Doskonale sprawdzi się proste biurko i klasyczne regały. Fot. Peka

Mieszkanie w bloku. Kącik do pracy w salonie

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 03 sie 2016 09:39 (aktualizacja: 03 sie 2016 09:55)

W czasach powszechnej komputeryzacji i łatwego dostępu do internetu każdej rodzinie potrzebne jest biurko na komputer. Można je ustawić także w pokoju dziennym.

Biurko w salonie często stawia się za plecami kanapy - nie widać go z części wypoczynkowej, co ma tę zaletę, że nie przypomina odpoczywającym osobom o czekających ich zadaniach. Innym dobrym miejscem jest ściana w pobliżu okna, bo wtedy kącik do pracy jest dobrze oświetlony naturalnym, najzdrowszym dla oczu światłem.

Niezależnie od tego, gdzie je postawimy, należy wybrać model wyglądający jak najmniej "biurowo", tak by nie kłócił się z reprezentacyjnym i wypoczynkowym charakterem pomieszczenia. Można postawić np. na biurko ze zgrabną formą, która harmonijnie skomponuje się z pozostałą aranżacją salonu. 

Można również postawić na mebelek, który może pełnić kilka funkcji jednocześnie. Wystarczy przed przyjściem gości schować papiery w szufladzie, laptop włożyć do kasetki, a na blacie postawić wazon z kwiatami - wtedy mebelek do pracy zmieni się w dekoracyjną konsolkę, przykuwającą wzrok swą oryginalną urodą. 

Uroda nawet najpiękniejszych mebli i dodatków zniknie, jeśli w kąciku gabinetowym będzie panował bałagan. Pomyślmy więc o schowkach na dokumenty i inne rzeczy potrzebne do pracy. Nie muszą to być masywne, zagracające pokój szafy czy zajmujące całą ścianę regały. Wystarczą niewielkie mebelki. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA