Meble.com.pl - komfort na miarę

Styl skandynawski jest bardzo popularny. Nic dziwnego. Jest przyjazny, uniwersalny i naturalny, a co najważniejsze pasuje do każdego wnętrza. Projekt: Katarzyna Mikulska-Sękalska Fot. Monika Filipiuk-Obałek

Mieszkanie w stylu skandynawskim. Tak je urządzisz!

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 06 lut 2015 09:03 (aktualizacja: 09 lut 2015 08:16)

Dom w stylu skandynawskim to skuteczne antidotum na smutną, zimową aurę. Co go wyróżnia? Proste meble wykonane z naturalnych materiałów, jasne kolory oraz pogodne dodatki.

Ze względu na brak słońca i długą zimę Skandynawowie rozkochani są w naturalnych materiałach, które tworzą w domu niezwykle przytulną i przyjazną aurę. Okna z reguły nie są zasłaniane, by zdobyć jak najwięcej promieni słonecznych. Jeśli jednak pojawią się zasłony to są dobierane z lekkich, przejrzystych materiałów lub w pastelowych barwach. Wnętrza utrzymane w skandynawskim stylu, aranżowane są w jasnej kolorystyce. Dominują tutaj różne odcienie bieli i jasnego błękitu. Obok tych zimnych barw możemy spotkać także pastelowe róże, ciepłe odcienie ecru, beżu i szarości.  

W mieszkaniu urządzonym na wzór skandynawski ilość mebli ograniczona jest do minimum, a istotne role odgrywają detale, kolorystyka i wykończenie. Styl skandynawski to także drewno, które znacznie ociepla wnętrze i sprawia, że mieszkanie staje się bardziej przytulne. Ciekawym rozwiązaniem mogą być drewniane belki na suficie lub ścianie skośnej na poddaszu o takim samym odcieniu jak podłoga. Obowiązkowym elementem domu w stylu skandynawskim jest też kominek w jasnych lub szarych odcieniach. Jak w każdej aranżacji wnętrz należy zadbać również o odpowiednie oświetlenie. Tu dominują lampy wykonane w prostej i surowej stylistyce. Z reguły wykorzystywane są okrągłe, metalowe lub szklane abażury.    

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA