Proste linie regału, otomana bez oparcia i niski stolik z metalu i szkła. Fot. Desiree

Proste linie regału, otomana bez oparcia i niski stolik z metalu i szkła. Fot. Desiree

  • Autor: bm
  • 06 kwi 2018 08:10 (aktualizacja: 06 kwi 2018 09:21)

Minimalizm w salonie - wybierz odpowiednie meble!

Proste, geometryczne formy mebli, stonowane kolory, dużo bieli, szarości, czerni, beżu, przestrzeń i światło - to najważniejsze elementy stylu, który możemy nazwać  minimalizmem. Minimum elementów - maksimum efektu.

Spróbujmy wyobrazić sobie wnętrze, które działa na nas kojąco, w którym nasz wzrok odpoczywa, a naszej uwagi nie absorbuje nadmiar zbędnych elementów. Jest w nim jasno i sterylnie, ale bynajmniej nie chłodno i nieprzytulnie. Minimalizm też potrafi być ciepły i przyjazny, ale na swój wyjątkowy, nieprzytłaczający, subtelny sposób. Amatorzy tego stylu aranżacji wnętrz, urządzając swój pokój dzienny, powinni postawić przede wszystkim na stonowaną kolorystykę, chociaż minimalizm nie stroni też od mocniejszych akcentów. Warto zwrócić uwagę na meble, które same w sobie wydają się nijakie i zwyczajne w swojej prostocie, ale w odpowiednim otoczeniu nabierają swoistej elegancji i wdzięku. Geometryczna, szara sofa bez nadmiaru poduszek, modułowy regał o kubicznych kształtach, szklany blat stołu, niski stolik kawowy przypominający kostkę lub prostą tacę na podstawie - w takim salonie zrelaksujemy się idealnie.

Minimalizm lubi też naturalne materiały - drewno, stal, kamień, skórę, a także wysoką jakość wykonania. W przypadku mebli o surowych, pozbawionych ozdobników bryłach, wszelkie niedoróbki lub niedokładne wykończenie są widoczne jak na dłoni. Warto więc zainwestować w dobrze zaprojektowane i wykonane produkty.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce