Meble.com.pl - komfort na miarę

Kolekcja Apli pozwala na tworzenie wielu aranżacji pokoju dopasowanych do indywidualnych potrzeb nastolatka. Łóżko wyposażone jest w praktyczny schowek na pościel. Fot. Forte

Młodzieżowy pokój. Tak go urządzisz!

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 25 sty 2015 16:23 (aktualizacja: 26 sty 2015 08:23)

Wybór mebli dla nastolatka nie jest łatwy. Żadna grupa konsumencka nie jest bowiem tak wymagająca i kapryśna jak właśnie młodzi ludzie. Pomocna może się tu okazać przygotowana przez nas galeria, obejmująca kolekcje do pokoju młodzieżowego.

Rodzice nastolatków doskonale wiedzą, że wszelkie próby narzucenia im swojej woli skazane są z reguły na niepowodzenie. Młodzież rzadko słucha rad taty i mamy dotyczących ubioru, sposobów spędzania wolnego czasu, czy przede wszystkim wystroju swojego wnętrza. Urządzenie pokoju nastolatka to więc nie lada problem - wnętrze musi być zaadaptowane tak, aby nastolatek czuł się w nim dobrze, a jednocześnie meble powinny służyć mu przez lata. 

Planując urządzenie pokoju dla swojego nastoletniego dziecka, należy przemyśleć jego gust i upodobania. Młodzi ludzie, jak żadna inna grupa klientów, wyjątkowo mocno domagają się możliwości wpływania na ostateczny kształt i wygląd sprzętów, które znajdą się w ich królestwie. W tym kontekście świetnym pomysłem jest zakup mebli umożliwiających indywidualna kreację i modyfikację produktu, np. poprzez zmianę wyglądu frontów. Fajną sprawą jest wcześniejsze uzgodnienie motywu przewodniego pokoju z dzieckiem. Dzieci wyrastają przecież na młodych podróżników, odkrywców, badaczy i liderów. Dzięki meblom ich wnętrze przeistacza się w kajutę statku, w kulisy studia nagraniowego lub w zaplecza zaaranżowanego na czas trasy koncertowej.

Kluczem do udanej aranżacji pokoju młodzieżowego jest także znalezienie proporcji pomiędzy elementami dorosłymi i dziecinnymi. Kiedy rodzic chce mieć ułatwioną sprawę przyszłych remontów, warto zasugerować neutralne meble dla młodzieży, a przestrzeń dopełnić oraz ożywić dodatkami. Takich kolekcji utrzymanych w delikatnej, nienarzucającej się kolorystyce jest aktualnie w sklepach najwięcej. Biele, beże i kremy przełamane są niekiedy barwnymi naklejkami i grafikami umieszczanymi na frontach szafek. Producenci proponują także meble przetykane mocnymi akcentami w formie kolorowych uchwytów, frontów szuflad i wieńców.  

Zobaczcie naszą galerię. 

 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA