Meble.com.pl - komfort na miarę

Wielokolorowa kuchnia z wyraźnie zaznaczonymi segmentami. Kolory mogą oddzielać od siebie wiele stref w kuchni. Meble firmy Ikea. Fot. Ikea

Moc żywych kolorów - kuchnia, która dodaje energii

  • Autor: Piotr Sawczuk
  • 16 maj 2014 09:51 (aktualizacja: 20 maj 2014 07:34)

Kolor kuchni należy dobrać tak, aby przebywanie w niej sprawiało przyjemność i było ukojeniem dla oczu. Nowoczesny charakter kuchni nadaje połączenie bieli z innym, żywym i energetycznym kolorem. To właśnie kolorowe meble kuchenne robią ostatnio furorę.

Coraz częściej klienci sięgają po kuchnie w mocnych, wyrazistych kolorach. Jest to odważne podejście do tematu wystroju kuchni. Oczywiście klasyczna, biała kuchnia wygląda pięknie, lecz czasami warto pokusić się o nadaniu jej dynamiki, ruchu, energii.

Modne ostatnio kuchnie otwarte, łączone z salonem, powinny nawiązywać barwami do jego wystroju. Wybierając kolor mebli do kuchni zamkniętej, trzeba zwrócić uwagę na jej kształt oraz wielkość. Fronty kuchenne w ciemnej barwie, w małej kuchni spowodują jej optyczne zmniejszenie.

Mocna barwa mebli kuchennych zobowiązuje do tego, by miały one proste kształty. Nowoczesna kuchnia to fronty lakierowane, często w mocnym połysku, jak również drewniane w naturalnym kolorze. Taka kuchnia wygląda bardzo dobrze przy dużej ilości drzwiczek, frontów oraz w połączeniu ze stalą i chromem. W klasycznych, białych meblach natomiast dopuszczalne są otwarte formy półek.

Modnym ostatnio zabiegiem jest łączenie w kuchni kilku kolorów mebli. Każdy kolejny kolor może wyznaczać w kuchni inną strefę. Kolor oczywiście przypisywany jest wtedy dowolnie do indywidualnego wyposażenia w danym domu. Dobrze wygląda to również przy wysokiej zabudowie, w którą wbudowane są sprzęty kuchenne. Oddzielną strefą w kuchni może być na przykład stary kredens. Jest to coraz częściej wykorzystywany zabieg w nowoczesnych pomieszczeniach kuchennych - stary (lub stylizowany na stary) mebel stanowi ciekawy kontrapunkt dla gładkich, prostych, nowoczesnych mebli.

Jak dowiodło wiele badań naukowych, otaczające nas barwy mają ogromny wpływ na nasz zdrowie, samopoczucie, sen, naszą energię. Odpowiednie dobranie kolorystyki mebli kuchennych jest istotną kwestią, ze względu na to, jak często przebywamy w tym pomieszczeniu. Do najmodniejszych kolorów mebli kuchennych w ostatnim czasie należą: czerwień, żółć, kolor pomarańczowy, oraz zielony. Trzeba wiedzieć, że barwy te, oprócz koloru zielonego, pobudzają apetyt. Kolor niebieski, błękitny, zielony działają odwrotnie i motywują do pracy. Uważać należy, aby różnorodnością kolorów frontów nie stworzyć obrazu uciążliwego dla naszego wzroku.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA