Meble.com.pl - komfort na miarę

Łóżko tapicerowane „Roksana” (Black Red White). Fot. BRW

Moda na łóżka tapicerowane

  • Autor: uk
  • 27 gru 2013 14:13

Dominującym meblem w sypialni jest łóżko i to ono przede wszystkim nadaje wnętrzu charakter. W nowoczesnych sypialniach dominują łóżka tapicerowane, w których zastosowano naturalne materiały – szlachetne drewno oraz tkaniny i skórę w jasnych kolorach, sprzyjających wyciszeniu i odpoczynkowi.

Niewątpliwie najciekawszym elementem łóżek tapicerowanych są wezgłowia. Wyróżniają się m.in. pikowaniami o ciekawym wzorze, kontrastowymi obszyciami, Niektóre z nich posiadają stopniową regulację oparcia, a nawet pełnią funkcję podręcznej półki wyposażonej w oświetlenie LED-owe. Na dodatek wezgłowia występują w wielu formach i kształtach – od najprostszych „desek” do wyprofilowanych „skrzydeł”. Interesującym przykładem modnej sypialni jest „Lima” firmy Klose, wykonana z litego drewna i naturalnej okleiny orzechowej, ze względu na widoczną dbałość o detale. Miękkie, tapicerowane skórą naturalną wezgłowie o dekoracyjnych przeszyciach kontrastuje kolorystycznie z ramą łóżka. Forma mebli prezentuje łagodne linie profili i delikatne łuki frezowanych smukłych nóżek. Godne uwagi są też rzeźbione motywy kwiatowe na frontach szafek nocnych oraz komody.

Imponującym wezgłowiem w formie tapicerowanych „skrzydeł” może „poszczycić się” łóżko z kolekcji „Vendome” firmy Selva, zaprojektowanej przez Lorenzo Belliniego. Inspiracją dla tej kolekcji była stylistyka XVIII wieku oraz nowe horyzonty wzornicze rozwijane przez francuskich projektantów w latach 30. i 40. ubiegłego wieku.

Tapicerowane nie tylko łóżka

Według Edyty Siewier, kierownika sprzedaży w firmie Mebin, niewątpliwie modne są obecnie kolekcje do sypialni, w których łóżka mają tapicerowane zagłówki, często o barwie kontrastującej z pozostałymi elementami mebla, a także szafy, komody, nocne szafki, a nawet lustra i lampki są ozdobione tkaniną obiciową. "W modnej sypialni powinna znajdować się toaletka z użytecznymi szufladami w zestawie z wygodnym krzesełkiem i oczywiście lustrem" – mówi Edyta Siewier - "Bardzo popularne są również naturalne kolory mebli, szczególnie ciemne odcienie brązu. Najbardziej sprzedają się kolekcje nowoczesne, w których znajdziemy funkcjonalne modułowe bryły wykonane z drewna i naturalnej okleiny. Takie meble są niezwykle praktyczne – umożliwiają dowolną zmianę aranżacji sypialni". Najlepiej sprzedają się kolekcje o ciekawych zestawieniach barw i materiałów, prostej linii wzorniczej, o dużej różnorodności brył wyposażonych w użyteczne rozwiązania technologiczne. Klienci kupują najczęściej kompletne kolekcje do sypialni zwracając uwagę nie tylko na aspekt użytkowy poszczególnych brył, ale również na ich walory estetyczne. Elegancki wygląd wnętrzu zapewniają meble należące do tej samej linii wzorniczej. Poszczególne kolekcje stanowią ofertę kompleksową - bogactwo mebli i ich funkcjonalny charakter pozwalają na dobranie brył odpowiadających potrzebom nawet najbardziej wymagającego użytkownika.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA