Meble.com.pl - komfort na miarę

Elegancka, biała kuchnia w nowoczesnym stylu. Drewniana zabudowa pod sam sufit ociepla aranżację wnętrza. Projekt: Agnieszka Ludwinowska. Fot. Bartosz Jarosz

Modna kuchnia. 15 kolekcji ocieplonych drewnem

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 29 lip 2015 11:55

Drewniane kuchnie są niezwykle klimatyczne oraz ciekawe w formie. Urzekają wzornictwem i jakością wykonania. Zobaczcie kilka ciekawych przykładów.

Drewniane meble kuchenne, i to zarówno te wykonane z litego drewna, jak i wykończone drewnianą okleiną - są ponadczasowe. Nigdy się nie znudzą, nie wyjdą także z mody. Wnoszą do wnętrza wyjątkową, niepowtarzalną atmosferę, pełną ciepła i piękna - zarówno te utrzymane w nowoczesnej stylistyce, jak i nieco bardziej klasyczne w formie. Ponadto, drewniane fronty czy blaty są bardzo estetyczne, nie tylko gdy są nowe - przy stosowaniu odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych zachowują swój atrakcyjny wygląd przez długie lata. 

Zgodnie z szerszymi tendencjami bardzo modne są wszelkie fronty drewnopodobne o bardzo naturalnym, autentycznym wyglądzie, wiernie odwzorowujące wygląd danego gatunku drewna, łącznie z sękami, skazami czy pęknięciami. Producenci tworząc okleiny modyfikowane są w stanie do złudzenia odwzorować autentyczne ślady cięcia, ugryzienia owadów, a nawet łuszczącą się farbę.

Producenci mebli czy płyt meblowych aktualnie preferują dąb, ale w swoich projektach chętnie wykorzystują też orzech, sosnę czy brzozę. Preferowane są wybarwienia o raczej chłodnym, rozbielonym lub szarawym odcieniu, ponieważ taka kolorystyka dobrze współgra z modnymi odcieniami farb ściennych, okładzin ceramicznych czy też ze stalowymi frontami sprzętów AGD.

Modne są także wszelkie nawiązania do stylistyki skandynawskiej. Inną ciekawą opcją jest łączenie płyt drewnopodobnych z kolorami Uni. Jest to przede wszystkim cała paleta bieli, także z efektem perłowego połysku. 

Zobaczcie kilka ciekawych inspiracji. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA