Meble.com.pl - komfort na miarę

Duża, jasna kuchnia, a tuż obok niej jadalnia - wszystko utrzymane w dwóch kolorach - beżu i bieli. To połączenie kolorystyczne uznawane jest za niezwykle eleganckie i efektowne. Kuchnia Feel. Fot. Scavolini

Modna kuchnia. 15 propozycji w ciepłych beżach i brązach

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 25 maj 2015 11:29 (aktualizacja: 26 maj 2015 08:27)

Beże i brązy to barwy chętnie wybierane przez producentów mebli kuchennych. Nic dziwnego. Te uniwersalne kolory dobrze wyglądają zarówno w duecie, jak też solo. Efekt jest naprawdę ciepły i przytulny.

Stonowane, ale z pewnością nie nudne brązy i beże to ciekawa opcja dla tych, którym biel we wnętrzu kuchni wydaje się zbyt oklepana. Ta stonowana kolorystyka sprawi, że wnętrze kuchni stanie się jasne i pogodne, ale jednocześnie eleganckie i ponadczasowe. 

Beż może przybierać wiele twarzy. W praktyce trudno jest nazwać wszystkie jego odcienie. Zazwyczaj beżowe kolory określamy jako jasne (rozbielone), ciemne, „czyste” (neutralne), ciepłe (z domieszką żółtego) oraz tzw. „brudne” (z domieszką szarości). Także brąz ma wiele przyjemnych skojarzeń i fascynuje swoją różnorodnością. Jest mocno związany z "kawiarnianym klimatem" - brąz espresso, mocha, kawa z mlekiem. Może także nawiązywać do drewna, ziemi, jesiennych liści czy czekolady. Kuchnie w tych kolorach można zaaranżować w tonacji klasycznej, jak też elegancko minimalistycznej. Brązy i beże dobrze sprawdzają się użyte na górnych frontach, stanowiąc uniwersalną bazę do wyeksponowania innych elementów zabudowy kuchennej. Świetnie wyglądają zwłaszcza w towarzystwie bieli i szarości. Dla ożywienia można je łączyć z dodatkami w mocniejszych barwach, np.: czerwienią czy fioletem. 

Zobacz kilka aranżacji, które z pewnością Cię zainspirują.    

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA