Meble.com.pl - komfort na miarę

Aneks kuchenny otwarty na salon warto urządzić w tej samej stylistyce. Zlewające się ze sobą w jedno, dwa zupełnie różne pomieszczenia, odwracają uwagę od ich mankamentów. W tym wypadku, małego metrażu. Projekt: Monika i Adam Bronikowscy Fot. Bartosz Jarosz

Modna kuchnia. Pomysły na aranżację w bloku

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 22 marz 2016 14:59 (aktualizacja: 25 marz 2016 08:20)

Kuchnia w bloku to wyzwanie dla projektanta. Wnętrze to bywa bowiem małe lub nieustawne. Jak sprawić by było wygodne i komfortowe w użytkowaniu?

Kuchnia jest jednym z pomieszczeń, które urządzamy kompleksowo i raz na długi czas. Dlatego tak istotną kwestią jest staranne zaplanowanie funkcji użytkowej wnętrza, a równocześnie ubranie go w odpowiednią „szatę” tak, aby mogła cieszyć nasze oko na długo. Jest to szczególnie ważne w przypadku kuchni w bloku, która ze względu na swoje niestandardowe wymiary jest niełatwa w urządzeniu. 

Ważną kwestią jest ergonomiczne zaplanowanie przestrzeni w taki sposób, aby była ona jak najbardziej funkcjonalna. Nikt nie lubi przecież niepotrzebnie pokonywać dużych odległości między lodówką, kuchenką a zmywarką. Nawet jeśli z pasją oddajemy się gotowaniu, lubimy mieć wszystko w zasięgu ręki.

Jeśli mamy taką możliwość kuchnię warto otworzyć na salon lub jadalnię. Oba pomieszczenia nabiorą wówczas przestrzeni i wizualnej lekkości. Meble możemy wówczas zaplanować na planie litery L lub U. Jeśli wnętrze jest naprawdę małe zabudowę meblową możemy ograniczyć do aneksu w postaci jednego ciągu szafek pod ścianą. 

Dość wygodną opcją jest częściowe otwarcie kuchni. Bar lub półwysep zapewnią izolację obu pomieszczeń, a jednocześnie kontakt z osobami przebywającymi w salonie będzie ułatwiony. Ponadto, zachowując wszystkie ściany, nie stracimy miejsca na ustawienie sprzętu kuchennego. 

Więcej inspiracji w galerii zdjęć. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA