Meble.com.pl - komfort na miarę

Połączenie bieli i szarości niezmiennie cieszy się sporą uwagą projektantów. Coraz więcej jednak możemy spotkać propozycji w których mat łączy się z połyskiem. Fot. Max Kuchnie

Modna kuchnia. Sprawdź trendy na 2016 rok

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 07 gru 2015 09:07 (aktualizacja: 11 gru 2015 14:48)

Jak będziemy meblować nasze kuchnie w 2016 roku? Co będzie na topie? Specjalnie dla was zebraliśmy kilka gorących trendów.

Obserwując propozycje mebli oraz sprzętu AGD, można śmiało powiedzieć, iż w kolejnym sezonie producenci stawiają na dobrą, sprawdzoną stylistykę. Proponowane przez nich rozwiązania to głównie połączenie funkcjonalnych rozwiązań z elegancją uwspółcześnionej klasyki. Jednocześnie pozostaniemy wierni designowi skandynawskiemu z jego zamiłowaniem do minimalizmu, a także kolorowym akcentom. Tym razem jednak w stonowanej, nieco przydymionej wersji. 

Kuchnia skandynawska to kuchnia pełna światła. Króluje tu głównie biel, miękkie materiały i drewno. Bardzo ważną rolę odgrywa funkcjonalność i wygodna, dlatego proste, ale funkcjonalne formy będą chętnie stosowane w takich aranżacjach.

Modna kuchnia jest pełna użytecznych rozwiązań. Szafki i półki otwierają się lekko, na dotyk, a także kryją w sobie przydatne systemy organizacji, tj. różnego rodzaju Cargo, wysuwane kosze do segregacji czy przydatne podziałki.     

W przypadku materiałów użytych do wykończenia wnętrza mamy do wyboru różnokolorowe fronty (uwagą niezmiennie cieszą się biel i szarości) oraz naturalne drewno, które dodatkowo ociepla klimat wnętrza. Inne dominujące materiały to kamień i szkło, najchętniej stosowane jako wykończenie blatów oraz ściany bezpośrednio nad nim. 

Do większych kuchni producenci proponują kolekcje, pozbawione tradycyjnych górnych szafek ściennych. Zachęcają natomiast do stosowania w ich miejsce otwartych półek ściennych lub kilku położonych asymetrycznie względem siebie. Tego typu rozwiązanie nie zapewnią co prawda zbyt dużo miejsca do przechowywania, ale z pewnością prezentują się bardzo ciekawie. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA