Meble.com.pl - komfort na miarę

W modnej kuchni dominuje stonowana kolorystyka: odcienie bieli, szarości, beże oraz jasne i naturalne odcienie drewna. Fot. Zajc Kuchnie

Modna kuchnia. TOP 10 funkcji i rozwiązań

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 23 maj 2016 10:58 (aktualizacja: 24 maj 2016 08:18)

Modna kuchnia może być dziś jednocześnie praktyczna. Poznaj dziesięć topowych funkcji i rozwiązań w przestrzeni kuchennej.

Uproszczone bryły, wypracowane detale, szlachetne wykończenia i zaawansowane technicznie rozwiązania. Tak najkrócej można scharakteryzować współczesne meble kuchenne, które stale zmieniają się i dostosowują do współczesnego stylu życia. Co jest dziś najmodniejsze?

Wyspa 

Jest jednym z najbardziej pożądanych rozwiązań we współczesnej kuchni. Wyspa kuchenna to wielofunkcyjny mebel, który zapewnia maksymalną wygodę oraz skupia wokół siebie życie rodzinne i towarzyskie. Jest sercem współczesnej kuchni. Pasuje praktycznie do każdego rodzaju kuchni - klasycznej i nowoczesnej, zamkniętej i otwartej. W przypadku kuchni będących częścią salonu, wyspa staje się nawet głównym elementem wyposażenia, scala też kuchnię z salonem.

Wysoka zabudowa szaf

Wysoka zabudowa szaf pojawia się w niemal każdej kuchni. Co więcej, często całą kuchnię tworzy właśnie wysoka zabudowa z wygospodarowaną przestrzenią na blat roboczy, płytę grzewczą i zlew. O popularności tego rozwiązania decydują jego zalety praktyczne i uniwersalność. Wysokie szafy mieszczą większą część urządzeń i zapewniają bardzo wygodny do nich dostęp, bez konieczności schylania się. Najlepszym rozwiązaniem jest zamontowanie szaf w niszy w ścianie. Wówczas duże płaszczyzny frontów dają efekt eleganckiej boazerii. 

 Cargo - współczesna spiżarnia 

Niegdyś w niewielkim pomieszczeniu tuż obok kuchni mieściła się spiżarnia. Dziś jej rolę przejęły pojemne szafy typu cargo, które znajdują się w wysokiej zabudowie szaf. Wyposażone w dużą ilość półek i szuflad w przejrzysty sposób segregują zapasy. Łatwy dostęp do zwartości zapewnia system otwierania, dzięki, któremu kosze wysuwają się częściowo lub całkowicie na zewnątrz. Wystarczy jeden ruch ręką i rzut oka, aby znaleźć w nich poszukiwany produkt.

 Kuchnia - jadalnia

Kuchnia zagarnia dla siebie coraz większą powierzchnię domu i przejmuje funkcję jadalni. W większych pomieszczeniach z wyspą zintegrowany jest stół, przy którym wygodnie zasiąść na krzesłach może cała rodzina. W mniejszych do spożywania posiłków służy część wyspy wyposażona w dodatkowy wyższy blat, bądź też półwysep. 

Bezuchwytowe fronty

Neutralny styl współczesnej kuchni lansowany przez czołowych producentów przejawia się  w upraszczaniu form i detali. Dlatego szafki i szuflady najczęściej pozbawione są dużych, zdobnych uchwytów. Zamiast nich stosowane są dyskretne frezowane uchwyty, a mniejsze fronty otwierane są na click. 

Funkcjonalne i eleganckie wyposażenie

W meblach kuchennych w równym stopniu rządzi ergonomia i estetyka. Reguła ta nie omija elementów służących do przechowywania akcesoriów lub produktów. Ważne miejsce zajmują wśród nich szuflady, z których korzysta się wyjątkowo często. Firma Zajc Kuchnie do wszystkich swoich modeli wyposażonych w szufladę Hettich ArciTech wprowadziła innowacyjne organizery. Mają one drewniane podstawy podzielone szachownicą żłobień, w które wsuwać można różnej długości stalowe przegródki. Rozwiązanie to zapewnia pełną swobodę kształtowania wewnętrznych podziałów i dopasowania ich do różnych wielkości i kształtów kuchennych przyborów. Dopasowanie do stylistyki zabudowy kuchennej daje możliwość wyboru spośród trzech rodzajów litego drewna: dębu, buku i orzecha.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA