Meble.com.pl - komfort na miarę

Na pozór spokojna i zwyczajna... Ale jednak fiolet to nie jest typowo kuchenny kolor. Elegancką prostotę kuchni Lamja podkreślają gładkie, pozbawione uchwytów powierzchnie frontów. Fot. Layman

Modna kuchnia. Wybieramy fronty kuchenne

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 28 kwi 2015 08:47

Klasyczne czy nowoczesne? Rzeźbione czy nieskazitelnie gładkie? Rodzaj kuchni określają jej fronty, a ich modeli na polskim rynku jest co nie miara. Podpowiadamy jakie fronty wybrać, aby kuchnia była piękna i modna.

Jedną z najpopularniejszych stylizacji są obecnie chłodne aranżacje z wykorzystaniem lakierowanych frontów. Nowoczesne kuchnie, a także minimalistyczne salony określane często stylem industrialnym, charakteryzują się przede wszystkim gładką powierzchnią. Można je porównać do laboratoryjnych przestrzeni, gdzie próżno szukać nadmiaru bibelotów. Szafki są proste i można spotkać zastosowane w nich bezuchwytowe fronty, a najczęstszymi materiałami ozdobnymi, jakie wykorzystuje się w nowoczesnych meblach kuchennych są szkło i metal. Bardzo ważne jest także oświetlenie, które najczęściej wydobywa się spod szafek i ma zimną, bladą barwę. Nowoczesne kuchnie często przypominają dużą szafę, która osadzona na jednej ścianie tworzy całość zabudowy.

Mimo, że nowoczesne i błyszczące meble wyglądają zachwycająco, to nie każdy lubi taką zimną aurę. Szczególnie w kuchni. Do najpopularniejszych mebli w klasycznej odsłonie należą te, wykonane na styl rustykalny. Swoim wyglądem mają przypominać babcine meble, prezentujące się jakby były przyniesione prosto z wiejskiej chaty. Sama w sobie aranżacja rustykalnego pomieszczenia jest do przesady przepełniona glinianymi dzbankami, haftowanymi serwetkami i sznurami czosnku zawieszonymi na ścianie. W podobnym klimacie utrzymane są także meble kuchenne. Fronty nie są gładkie, lecz frezowane, a ich zakończenie podkreślają ozdobne gzymsy, listwy oraz bogate rzeźbienia. Kolory jakie dominują w rustykalnych kuchniach to przede wszystkim kremowe beże oraz barwy naturalnego drewna np. jesionu. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA