Meble.com.pl - komfort na miarę

Kuchnia z z blatem w dekorze White Stone, Pfleiderer. Fot. Pfleiderer

Modna kuchnia. Wybierz z nami najładniejszy blat

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 02 gru 2014 12:44 (aktualizacja: 03 gru 2014 07:58)

Same meble kuchenne to nie wszystko. Aby kuchnia była zjawiskowa należy wybrać materiały na ścianę, jak również odpowiedni blat. Podpowiadamy jaki blat wybrać, aby był modny i trwały.

Do eleganckich kuchni idealnie pasuje blat z kamienia. Dostępne są one w wielu ciekawych kolorach, a na powierzchni widoczne są piękne spękania. Biała kuchnia będzie zjawiskowo wyglądać jeśli na szafkach ułożymy blat z ciemnego kamienia, np. marmuru. Kontrasty są teraz bowiem w modzie. Dla miłośników aranżacji kuchennych w stylu skandynawskim czy prowansalskim polecamy blaty drewniane, zarówno te z naturalnego materiału, jak i imitującego drewno. Jeśli fronty kuchenne mają jednolitą barwę i strukturę, można zastosować bardziej "szaloną" stylistykę blatu i zdecydować się na mocny kolor lub modne szkło.

Poza estetyką ważny jest także materiał, z jakiego blat został wykonany. Jeśli chcemy, aby był trwały i łatwy do utrzymania w czystości, warto wybrać blat z konglomeratu. Dzięki połączeniu naturalnych materiałów z żywicą jest on niezwykle mocny, odporny na zarysowania i stłuczenia. Czyści się go niezwykle prosto, dzięki temu, że ma gładką, nieco śliską powierzchnię. Dla miłośników drewna polecamy zarówno blaty wykonane z prawdziwego surowca, jak również blaty z MDF-u, pokryte naturalnym dekorem. Ten pierwszy będzie oczywiście droższy, jednak jego trwałość jest nieporównywalnie większa. Nawet jeśli z biegiem czasu pojawią się na powierzchni blatu zarysowania od noża, można ją spolerować, zaimpregnować i znów przez lata cieszyć się pięknem naturalnego drewna. Tego nie zrobimy z blatem laminowanym, jednak jego powierzchnia jest znacznie odporniejsza na zarysowania niż prawdziwe drewno.

Mocniejsze i trwalsze powierzchnie uzyskamy również stosując blaty z kamienia. Jako, że jest to naturalny surowiec, podobnie jak drewno wymaga on odpowiedniej pielęgnacji i systematycznej impregnacji. Do wyboru są chociażby blaty marmurowe czy granitowe, z czego ten drugi może pochwalić się większą trwałością.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA