Meble.com.pl - komfort na miarę

przechowywania. Pojemne szuflady pomieszczą drobne kuchenne przedmioty. Projekt: Małgorzata Szajbel-Żukowska, Maria Żychiewicz. Fot. Bartosz Jarosz

Modna kuchnia z wyspą. Te aranżacje musisz zobaczyć!

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 19 maj 2015 09:53 (aktualizacja: 21 maj 2015 08:14)

Wyspa to modne i bardzo funkcjonalne rozwiązanie aranżacyjne we wnętrzu kuchennym. Zobacz zdjęcia kuchni z wyspą i oceń, która aranżacja podoba Ci się najbardziej.

Wyspa w kuchni to marzenie wielu Polaków, i w tym stwierdzeniu nie ma chyba żadnej przesady. Nic dziwnego. Świetnie wygląda i sprawia, że nasza kuchnia nabiera ekskluzywnego wyglądu.

Posiada też wiele zalet funkcjonalnych. Wyspa w kuchni to możliwość gotowania w towarzystwie gości, ale nie tylko - swobodny dostęp z każdej strony mebla umożliwia wspólną pracę kilku osób, które mogą swobodnie wykonywać zupełnie różne czynności, w tym samym czasie. Ten dość pojemny mebel oferuje także dodatkowe miejsce na szafki, blat roboczy oraz skraca dystans do pokonania między kuchennymi strefami. Jeśli nasza kuchnia jest otwarta na salon, wyspa wizualnie oddzieli przestrzeń kuchenną od reszty pomieszczenia. 

Wbrew pozorom wyspa kuchenna posiada też swoje wady. Nie łatwo pominąć np. fakt, iż rozwiązanie to przeznaczone jest raczej do dużych pomieszczeń. Jej podstawowym zadaniem jest w końcu ułatwienie funkcjonowania w kuchni, a nie utrudnianie poruszania się i blokowania przejścia. Z tego względu, najlepiej jeśli projekt kuchni z wyspą powierzymy specjaliście, który pomoże uniknąć błędów aranżacyjnych i sprawi, że przestrzeń kuchni będzie w pełni wykorzystana, a nasza kuchnia w pełni funkcjonalna.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA