Meble.com.pl - komfort na miarę

Popularnością cieszą się białe meble ocieplone drewnem. Projekt: Maciejka Peszyńska-Drews. Fot. Bartosz Jarosz

Modna łazienka. Zobacz jak wygląda w domach Polaków

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 12 maj 2015 10:36 (aktualizacja: 13 maj 2015 09:02)

Łazienki Polaków coraz częściej przypominają pokój kąpielowy - miejsce komfortowe, eleganckie, równie ważne co salon czy kuchnia. Powiększone do rozmiaru małego salonu i wyposażone w funkcjonalne meble, zmieniają się w miejsce relaksu i odpoczynku.

Pokoje kąpielowe w polskich domach są zwykle kontynuacją wzornictwa całości domu i odzwierciedlają charakter wszystkich aranżowanych pomieszczeń. Coraz częściej wprowadza się do nich także różnego rodzaju sprzęty pełniące funkcje wypoczynkowo-relaksacyjne, przypisywane do tej pory jedynie pokojom. Oprócz sprzętów sanitarnych, chętnie wstawia się szafki, toaletki i różnego rodzaju stołki. Jeśli tylko przestrzeń na to pozwala, użytkownicy umieszczają w niej nawet szafę, leżankę czy wygodny fotel, na którym można odpocząć.  

Najmodniejsze meble łazienkowe łączą w sobie wszystkie cechy, które musi posiadać wyposażenie całej przestrzeni mieszkalnej – dobrą jakość, funkcjonalność i ciekawy design. Polacy wybierając konkretny wzór mebla najczęściej kierują się układem oraz wielkością pomieszczenia. Do małych łazienek wybierają niewielkie szafki podumywalkowe, szafki wiszące lub ograniczają się jedynie do blatu. W przypadku większych łazienek najczęściej możemy zauważyć meble wolnostojące lub duże bryły, podkreślające horyzontalny charakter zabudowy. Bardzo ładnie prezentuje się także biała zabudowa ścian, z otwartymi, podświetlonymi półkami. Nadaje pomieszczeniu lekkość i można na niej także efektownie wyeksponować drobne przedmioty, np. buteleczki perfum, ładnie opakowane kosmetyki, bądź też ręczniki w pasujących do siebie kolorach.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA