Meble.com.pl - komfort na miarę

Sofa Salvador, posiada wiele praktycznych udogodnień m.in. wysuwany, poręczny stolik. Fot. Bizzarto

Modna sofa. 15 praktycznych propozycji

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 09 gru 2015 11:54 (aktualizacja: 10 gru 2015 09:06)

Sofa to podstawowy element wyposażenia salonu. Zobaczcie jakie udogodnienia sprawiają, że staje się prawdziwą maszyną do wypoczynku.

Ruchome zagłówki, regulowane podłokietniki, wysuwane podnóżki i stoliki, a nawet profesjonalny sprzęt do odtwarzania muzyki to tylko niektóre z udogodnień proponowanych przez producentów mebli tapicerowanych. Wszystkie sprawiają, że wypoczynek w salonie staje się jeszcze bardziej komfortowy, a sama bryła mebla zyskuje ciekawy wygląd i kształt. 

Hitem są zwłaszcza modele wyposażone w automaty (elektryczne bądź manualne) ułatwiające rozkładanie, mechanizmy regulacji wysokości i kąta nachylenia zagłówków i podnóżków. Są one cenione przede wszystkim ze względu na komfort, jaki pozwalają uzyskać, ale nie tylko. Drugą zaletą stosowania regulacji w sofach jest fakt, że ma ona działanie prozdrowotne. Umożliwia zajęcie nie tylko komfortowej, ale również ergonomicznej i korzystnej dla zdrowia pozycji. Dzięki zagłówkom, podnóżkom, regulowanym oparciom możliwe jest odciążenie kręgosłupa i utrzymanie poprawnej pozycji ciała. 

Narożniki i kanapy bywają także wyposażone w niewielkie półki i różnego rodzaju schowki. Pozwalają one na wygodne przechowywanie osobistych drobiazgów, które lubimy mieć zawsze w zasięgu ręki, a także zachowanie większego porządku w salonie. Dzięki nim ulubionej książki czy pilota nie trzeba już odkładać na półkę – wystarczy je schować do schowka, zamontowanego w podłokietniku bądź sprytnie schowanego w korpusie mebla. 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA