Zestaw Can Can tworzą fotel, kanapy 2 i 3 osobowa i podnóżek. Fot. Kler

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 21 wrz 2015 11:11 (aktualizacja: 22 wrz 2015 08:37)

Modne meble. 15 zestawów wypoczynkowych z cenami

Przekrój oferty zestawów wypoczynkowych jest bardzo zróżnicowany. Bez trudu odnajdziemy więc model idealny dla siebie. Zobaczcie 15 propozycji aktualnie dostępnych w polskich sklepach.

Zestaw wypoczynkowy pozwala efektownie zagospodarować duży salon. Najczęściej obejmuje siedziska 3, 2.5 lub 2 osobowe oraz fotele i podnóżki. Sporo firm do zestawu dołącza szezlongi. Swoją popularność zawdzięczają oryginalnej i eleganckiej formie, która wnosi do wnętrz nową nutę stylistyczną i dodaje aranżacji klasy. 

Decydując się na zestaw wypoczynkowy, powinniśmy w pierwszej kolejności przemyśleć ile miejsc siedzących potrzebujemy. W zależności od tego, możemy zdecydować się na kilka wariantów. Mogą to być dwie sofy trzy- i dwuosobowe, trzy- lub dwuosobowa sofa plus fotel, lub jedna sofa plus dwa fotele. W większych salonach możliwe układy są niemal nieograniczone. Jeśli jednak nasz salon jest mały, taki układ należy dobrze przemyśleć.

Ważne są również rozmiary sofy oraz foteli. Nie chodzi tu jedynie o długość, szerokość czy głębokości siedziska. Warto przyjrzeć się także bokom sofy - czy są szerokie, czy wąskie, czy nie wystają na boki, niepotrzebnie wykorzystując przestrzeń. Dobrze też wiedzieć zanim dokonamy zakupu, czy interesuje nas mebel z funkcją okazjonalnego spania oraz pojemnikiem na pościel. Jeśli zdarza nam się gościć przyjaciół lub dalszą rodzinę – zdecydowanie lepiej wybrać wersję rozkładaną.

Nie mniej istotny jest wybór odpowiedniej tkaniny. Tu przekrój oferty jest naprawdę bogaty. Zdecydowanie najdroższe są obicia skórzane. Wyglądają bardzo efektownie i dość łatwo utrzymać je w czystości. Na rynku dostępne są też wytrzymałe, odporne tkaniny w przeróżnych kolorach, które świetnie sprawdzają się jako obicia kanap i foteli. Bardzo ciekawie prezentują się zwłaszcza tkaniny zmywalne, z których usuwanie zabrudzeń jest naprawdę łatwe. 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce