Meble.com.pl - komfort na miarę

Kolekcja Danton to meble na wysoki połysk ocieplone drewnem. Fot. Black Red White

Modne meble. Jakie wybrać fronty?

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 08 cze 2016 11:18 (aktualizacja: 09 cze 2016 08:22)

Klasyczne czy nowoczesne? Rzeźbione czy nieskazitelnie gładkie? Rodzaj mebli określają ich fronty, a ich modeli na polskim rynku jest co nie miara. Co wybrać?

Nie raz słyszymy określenia: salon w stylu prowansalskim, industrialnym lub rustykalnym. Nie zawsze jednak wiadomo, co to właściwie oznacza i czym w gruncie rzeczy odznacza się jeden styl od drugiego. Jak się okazuje, najprościej jest rozpoznać określoną stylistykę mebli po frontach.

Popularnością ciesz się obecnie chłodne aranżacje z wykorzystaniem lakierowanych frontów. Nowoczesne salony określane często stylem industrialnym charakteryzują się przede wszystkim gładką powierzchnią. Można je porównać do laboratoryjnych przestrzeni, gdzie próżno szukać nadmiaru bibelotów. Szafki są proste i można spotkać zastosowane w nich bezuchwytowe fronty, a najczęstszymi materiałami ozdobnymi, jakie wykorzystuje się w nowoczesnych meblach kuchennych są szkło i metal.

Elegancko i z klasą

Mimo, że nowoczesne i błyszczące meble wyglądają zachwycająco, to nie każdy lubi taką zimną aurę. Szczególnie w salonie. Do najpopularniejszych mebli w klasycznej odsłonie należą te, wykonane na styl rustykalny. Ich fronty nie są gładkie, lecz frezowane, a zakończenie podkreślają ozdobne listwy oraz bogate rzeźbienia. Kolory jakie dominują w rustykalnych meblach to przede wszystkim kremowe beże oraz barwy naturalnego drewna np. jesionu. 

Biel i drewno

Ci, którzy cenią sobie eleganckie i klasyczne meble, ale nie chcą wprowadzać do przestrzeni salonu sielankowego klimatu z pewnością pokochają meble skandynawskie i prowansalskie. Salony inspirowane francuską Prowansją to nie przesyt, ale elegancja i klasa. Do złudzenia przypominają one wnętrza stylizowane na angielskie. W ich wyglądzie dominują jasne barwy, wykończone są licznymi rzeźbieniami, a także ozdobnymi pilastrami. Fronty występują najczęściej w jasnym, kremowym odcieniu, bądź całkowicie białe z widocznymi rysunkami drewna.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA