Meble.com.pl - komfort na miarę

Dekor Ladin. Fot. Interprint

Modne meble. Postaw na stylowy dekor dębu

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 27 lut 2017 11:46

Rustykalność to już za mało. W poszukiwaniu autentyczności i istoty rzeczy, staramy się odwzorować coraz to nowsze działania sił natury. Meble z dekorem dębu to propozycja dla tych, którzy szukają rzeczy niedotkniętych ręką człowieka.

Lata popularności trendu rustykalnego we wzornictwie papierów dekoracyjnych i szeroko rozumianej aranżacji wnętrz, przyzwyczaił nas do obecności śladów działania natury. Pęknięcia i głębokie sęki, charakterystyczne wyblaknięcia typowe dla drewna długo poddawanego ekspozycji słonecznej, ślady po szkodnikach i pracy drwali, rzazy, rysy, skazy - to wszystko można było zobaczyć na wielu rysunkach. Ale jeszcze nigdy patrząc na dekor, nie można było odnieść wrażenia tak pierwotnego, niedotkniętego palcem cywilizacji dziewiczego piękna.

Ladin - nowy rysunek dębiny Interprint już przy pierwszym spojrzeniu uderza nieokrzesaniem. Techniki paskowania i szczotkowania, pozwoliły uzyskać efekt, na jaki natura pracuje długie dekady. Szorstka, chropowata powierzchnia pokazuje jak bardzo drewno może zmienić się pod wpływem wody, wiatru i słońca. Jak destrukcyjna, ale i jak budująca jest to siła. Bo w dekorze tym nie ma nawet cienia słabości. Na wskroś surowy przywodzi na myśl niezdobyte górskie szczyt porośnięte nieprzebytymi puszczami; krystaliczne powietrze, ciepło płomienie tańczących na ognisku.

Paradoksalnie, ten nieposkromiony rysunek dębiny świetnie odnajduje się w aranżacjach kameralnych i... przytulnych. W salonach - w połączeniu z metalem, betonem i szkłem stworzy idealny plan dla miękkich, komfortowych dodatków. W kuchniach wyeksponuje czyste formy ceramiki. W sypialniach - zachęci do odpoczynku i sennych marzeń, które zabiorą nas tam gdzieś, daleko. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA