Meble.com.pl - komfort na miarę

Komoda Vendome marki Selva. Masywna konstrukcja i ciemne wybarwienie drewna połączone z stylowymi uchwytami sprawiają, ze od mebla nie można oderwać wzroku. Fot. Selva.

Modne meble. Zwróć uwagę na uchwyty

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 28 kwi 2015 08:51 (aktualizacja: 29 kwi 2015 08:11)

Klasyczne i wzorniczo bogate meble wymagają także pięknej oprawy. Całość z nimi tworzą eleganckie uchwyty oraz gałki, bowiem każdy producent mebli powinien wiedzieć, że uchwyt dla mebla jest niczym wisienka na przysłowiowym torcie.

Podstawowe funkcje, jak pomoc w otwieraniu szuflad czy frontów szafek to wiadoma dla każdego sprawa. Od tego przecież właśnie są uchwyty. Jednak poza tą absolutną podstawą jaką jest ułatwianie ludziom życia, równie ważna jest estetyka, bowiem nic nie potrafi oszpecić mebla tak, jak źle dopasowany uchwyt.  

Wybierając uchwyty warto dopasować je nie tylko do mebla, na jakim będą umieszczone, ale też do stylistyki całego wnętrza. Dlatego też ważne jest, aby zamocowany np. na komodzie, uchwyt pasował do jej wyglądu. Jeśli wybieramy komodę stylizowaną na skandynawski styl, czyli prostą w wyglądzie i pomalowaną na biało, to nie będą do niej pasowały mosiężne i ciężkie uchwyty, a raczej lekkie i delikatne ceramiczne gałeczki. Inaczej sprawa wygląda z eleganckimi i stylowymi meblami, ponieważ – mimo, że może wydawać się to nieprawdopodobne – w przypadku klasycznych mebli znacznie łatwiej jest dobrać uchwyt i też więcej jego rodzajów do nich pasuje.  

Do najpopularniejszych uchwytów do mebli klasycznych należą te mosiężne, bądź stalowe, malowane na złotą barwę, odpowiednio postarzone i przetarte. Stare złoto wygląda pięknie w zestawieniu z meblami o brązowej lub czereśniowej barwie. Kolor ten dodatkowo podkreśla ich klasę. Równie warte uwagi są uchwyty meblowe wykonane z odlewu. Dzięki tej technice produkcji każdy uchwyt może posiadać naniesiony na wierzchnią część ornament, który będzie stanowić jego dodatkową ozdobę. Odlewane uchwyty to przede wszystkim modele rustykalne i retro, które są idealnym uzupełnieniem każdego mebla czy skrzyni, która z założenia ma wyglądać jakby była wykonana kilkadziesiąt lat temu.

Ciekawą ozdobą mebli w stylu retro mogą być także gałki wykonane z ceramiki. Dzięki swoim kulistym kształtom lub formom imitującym kwiaty czy główkę czosnku, stanowić będą nietuzinkową i wysublimowaną ozdobę każdego mebla. Często używane są także do wykończenia mebli wzorowanych na styl skandynawski. Swoją lekkością i delikatnością dodają uroku całym wnętrzom.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA