Meble.com.pl - komfort na miarę

Sofa Bardot w granatowo grafitowej barwie, firmy Wersal, zaprezentowana na Targach Meble Polska 2014 Fot. Piotr Sawczuk

Modne sofy narożne - 20 ciekawych modeli

  • Autor: Piotr Sawczuk
  • 05 marz 2014 07:54 (aktualizacja: 06 marz 2014 08:05)

Dobrym pomysłem na wykorzystanie miejsca w przestronnym salonie, z pewnością będzie narożnik – sofa, która swoją użytecznością służy całej rodzinie oraz naszym gościom.

Producenci mebli prześcigają się w pomysłach na stworzenie czegoś niebanalnego. Zabieg ten jest celowy, aby wywrzeć na kliencie jak największe wrażenie i by wrócił on do domu właśnie z tym, a nie innym meblem. Dzisiejsze formy mebli tapicerowanych pozwalają, by nasze salony wyglądały wyjątkowo. Z najnowszymi modelami, często nie wprowadzonymi jeszcze do sprzedaży - mogliśmy zapoznać się na tegorocznych poznańskich targach meblowych, które odbywały się w lutym. 

Narożniki skórzane, wykończone tkaniną, pikowane, proste, modułowe, rozkładane, z funkcją spania, z pojemnikiem na pościel, z funkcją audio i video, z ruchomymi zagłówkami i podnóżkami – to tylko niektóre elementy, na które warto zwrócić uwagę, wybierając swoją wymarzoną sofę narożną. 

Wielość produktów istniejących na rynku, pozwala na dobranie takiego mebla, który będzie pasował idealnie do stylu naszego salonu, aranżacji wnętrza oraz indywidualnych upodobań. 

Warto zwrócić uwagę na to, w co "ubrana" jest nasza sofa. W tym sezonie modne będą skóry – stylizowane na "zużyte", wyglądające na leciwe, ale na popularności nie stracą również naturalne tkaniny. Ściegi, nici i guziki – także będą "przyjaciółmi" obecnych trendów. W przypadku sofy rogowej, istotna będzie gra kolorami. Duży mebel – by nie stał się statycznym obiektem - musi być zdynamizowany swoją formą, badź właśnie kolorystyką. Barwa siedziska różniąca się od koloru poduch czy oparcia będzie dużym atutem. Klasyka – czyli barwy black&white jak najbardziej utrzymują wysoki poziom na rynku. Modne będą również tkaniny w barwach pastelowych. W najbliższym sezonie będą królowały tkaniny w odcieniu pudrowego różu.  

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA