Regał z metalowych prętów to modny skandynawski element wyposażenia wnętrza można na nim przechowywać książki lub dekoracje. Fot. String

Regał z metalowych prętów to modny skandynawski element wyposażenia wnętrza można na nim przechowywać książki lub dekoracje. Fot. String

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 13 wrz 2016 09:42 (aktualizacja: 13 wrz 2016 10:51)

Modne wnętrze. Oryginalne meble wykonane z metalu

Alternatywą dla mebli z litego drewna czy z płyty są te wykonane z metalu. Są odporne na uszkodzenia, łatwe w utrzymaniu czystości, a przy tym mogą być dekoracją wnętrza.

Meble z metalu posiadają wiele zalet, dlatego warto rozważyć ich zakup. Mebli nie kupujemy na rok czy dwa, ale na wiele lat. W tym czasie mogą one ulec zniszczeniu czy zostać porysowane ciężkim przedmiotem, który na nich stoi. Niestety takie sytuacje, w przypadku litego drewna czy materiałów drewnopodobnych prowadzić mogą do trwałego uszkodzenia mebli. Inaczej sprawa ma się z metalem, który jest odporny na uszkodzenia i nie grożą mu zadrapania czy obicia.

Wiele mebli jest uszkadzanych podczas transportu lub w trakcie przesuwania, na drugi koniec pokoju czy do innego pomieszczenia. Niestety popularna sklejka, podczas zwykłego przemeblowania, potrafi się rozkleić. W przypadku metalu nie mamy tego zmartwienia, gdyż wykonane z niego produkty, można wielokrotnie przewozić i przestawiać, bez ryzyka uszkodzenia. Poza tym, w zależności od pory roku, można bezpiecznie przemieszczać je między domem, a ogrodem czy tarasem. Meble drewniane, które służą w ogrodzie czy na tarasie, wymagają regularnych zabiegów konserwacyjnych. Spowodowane jest to oczywiście faktem, iż deszcz, niskie temperatury czy słońce mają wpływ na ich wygląd. Meble metalowe z kolei są bardziej odporne na warunki atmosferyczne. Odpowiednia ochrona antykorozyjna sprawi, iż staną się praktycznie niezniszczalne.

Kolejną zaletą tego rodzaju mebli jest prosta pielęgnacja. Wystarczy je przetrzeć wilgotną ściereczką, ewentualnie z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Ich eksploatacja jest ekonomiczna, gdyż nie ma konieczności zakupu specjalnych preparatów czyszczących czy wosków.

Jednak największą zaletą mebli z metalu jest ich dekoracyjny charakter. Dzięki nowoczesnym technologiom produkcji takie meble, same w sobie są dekoracją. Ta artystyczna obróbka metalu pozwala stworzyć również, dopasowane do nich stylistycznie kwietniki, świeczniki, wieszaki, jak i inne dodatki, dzięki temu aranżacja zyska harmonijny i spójny charakter. 

Źródło: versanis.pl


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce