Meble.com.pl - komfort na miarę

Grand Collection wykonana jest w całości ze starannie wyselekcjonowanego drewna jesionowego. Wybór surowca nie jest przypadkowy - drewno jesionowe charakteryzuje twardość, wytrzymałość oraz elastyczność. Fot. Unimebel

Modne wnętrze. Wybierz meble w stylu rustykalnym!

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 01 kwi 2015 13:35 (aktualizacja: 14 kwi 2015 07:56)

Prezentowane dziś meble do salonu i jadalni świetne odnajdą się we wnętrzu nawiązującym do klimatu wiejskiej chaty lub tradycyjnego dworku. Są ciepłe, przytulne i swojskie. Warto więc przyjrzeć się im bliżej.

W meblach zainspirowanych stylem rustykalnym główną rolę odgrywa drewno. Wyróżnia się ono charakterystycznymi śladami zużycia. Mogą to być na przykład ślady po kornikach, wyraziste sęki, zarysowania i przetarcia. Elementy te w różnych konfiguracjach i natężeniu występują niemal na wszystkich meblach w stylu rustykalnym. Najogólniej mówiąc mają one kreować efekt starego drewna, zdradzającego ślady użytkowania i zniszczenia. Dzięki temu meble pozwalają we wnętrzu uzyskać przytulną atmosferę i rodzinne ciepło.

Kolorystyka kolekcji określanych mianem rustykalnych obejmuje szeroki wachlarz naturalnych w wyglądzie wykończeń - od bardzo jasnych lub bielonych odcieni, poprzez pastelowe, aż po ciemne, nasycone brązy. Dekory te, w ramach jednej kolekcji bardzo dobrze komponują się z powierzchniami w unikolorach. 

 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA