Meble.com.pl - komfort na miarę

Świetnym sposobem na ocieplenie i jednocześnie ożywienie białych mebli kuchennych, jest zastosowanie drewnianego blatu. Naturalne drewno łatwo się niszczy, ale można je poddać renowacji, natomiast blaty laminowane z dekorem drewna z powodzeniem mogą służyć wiele lat. Fot. IKEA

Modny blat kuchenny. 5 pomysłów na drewno

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 15 kwi 2016 14:59

Drewniane blaty są nie tylko ładne, ale i praktyczne. Zobacz, do jakich kuchni pasują.

Drewniane blaty zdobyły popularność wraz z modą na kuchnie w stylu skandynawskim. Ich ciepła kolorystyka doskonale komponuje się z meblami kuchennymi w białym kolorze. Sprawiają wówczas, że wnętrze kuchni staje się bardziej przytulne i sielskie. 

Do wyboru mamy drewno naturalne lub płytę MDF wykończoną dekorem z rysunkiem drewna. Pierwsza opcja to rozwiązanie dla tych, którzy marzą, aby ich kuchnia prezentowała się naturalnie i klimatycznie. Prawdziwe drewno ma charakterystyczną strukturę, wyczuwalną pod palcami dłoni, jak również niepowtarzalne rysunki. Jeśli chcemy, aby aranżacja kuchni była nieco rustykalna, warto zdecydować się na blat, który ma widoczne "niedoskonałości" - spękania, sęki czy nawet bruzdy. Wadą drewna jest jednak jego miękkość. Po latach użytkowania mogą pojawiać się na nim wgłębienia, rysy, bądź wybarwienia. Jednak należy pamiętać, że zawsze można je odnowić, by znów wyglądało jak prosto od stolarza. 

Ci, którzy korzystają z kuchni często mogą zastanowić się nad wyborem blatu z płyty MDF, jednak wykończonej dekorem imitującym drewno. Będzie ona znacznie trwalsza, niż jej naturalny poprzednik. Producenci oferują nam dziś szeroką gamę dekorów, które doskonale oddają wizerunek drewna naszych rodzimych gatunków, jak również egzotycznych. Zaletą tego rodzaju blatów, jest również ich przystępna cena. Blaty wykonane z naturalnego drewna są bowiem znacznie droższe. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA