Meble.com.pl - komfort na miarę

Jasna i spokojna kolorystyka zachęca do relaksu i wypoczynku. Fot. Colombini Casa

Modny salon. 10 kolekcji w stylu skandynawskim

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 27 kwi 2015 12:14 (aktualizacja: 28 kwi 2015 08:06)

Delikatny eklektyzm, natura i światło - te trzy słowa najlepiej opisują meble w stylu skandynawskim . Charakteryzuje je też doskonały kompromis między estetyką, a funkcjonalnością.

Ze względu na brak słońca i długą zimę Skandynawowie rozkochani są w naturalnych materiałach, które tworzą w domu niezwykle przytulną i przyjazną aurę. Wnętrza aranżowane są zazwyczaj w jasnej kolorystyce. Dominują tutaj różne odcienie bieli i jasnego błękitu. Możemy tu spotkać także pastelowe róże, ciepłe odcienie ecru, beże i szarości.  

W mieszkaniu urządzonym na wzór skandynawski ilość mebli ograniczona jest do minimum, a istotną rolę odgrywają detale, kolorystyka i wykończenie. Styl skandynawski to także wszechobecne drewno, które znacznie ociepla wnętrze i sprawia, że mieszkanie staje się bardziej przytulne. Wybierając meble w stylu skandynawskim, sięgnij po te, wykonane z drewna jasnego, wykonane w oparciu o filozofię minimalizmu. Przytulnego, bardziej domowego charakteru, nadają wnętrzom ciekawe tkaniny, np. niebanalne, często kolorowe poduszki i grube narzuty.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA