Meble.com.pl - komfort na miarę

Minimalistyczny salon powinien być urządzony w taki sposób, aby dawał wrażenie jak największej przestrzeni. Projekt: Agnieszka Ludwinowska. Fot. Bartosz Jarosz

Modny salon. Piękne aranżacje w minimalistycznym stylu

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 29 lip 2015 11:44

Minimalizm jest niezwykle popularny w aranżacjach wnętrz. Salon urządzony w tym stylu charakteryzuje się prostotą i funkcjonalnością. Zobaczcie kilka ciekawych przykładów.

To, jak dokładnie wygląda styl minimalistyczny, zależy od gustu właściciela i tego w jakim stopniu lubi minimalizm. Są jednak pewne podstawowe cechy, które opisują ten styl. Minimalistyczny salon jest uporządkowany, jasny i przestronny. Pokój urządzony w stylu minimalistycznym będzie zawierać jedynie kilka podstawowych mebli, pozbawionych ozdób, o gładkiej powierzchni. Ważna jest sama ich postać. Dominują geometryczne i proste formy. Często stosuje się także powtarzalne połączenia brył i moduły.

Istotne jest zastosowanie kolorów. Projektanci najchętniej stosują podstawowe, wyraziste kolory. Dużą rolę odgrywa biel i czerń oraz szarości. Minimalizm wnętrza to także doskonałe tło do wyeksponowania mocnego akcentu. Może to być np. duży obraz, kolorowa sofa, fotel czy puf obity ciekawą tkaniną.

Zobaczcie kilka interesujących przykładów. 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA