Meble.com.pl - komfort na miarę

Rattanowe meble są idealne do ogrodów. Fot. Sika

Najpiękniejsze meble rattanowe do Twojego ogrodu

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 23 cze 2014 11:53 (aktualizacja: 25 cze 2014 08:52)

Meble z plecionki to najlepsze rozwiązanie do ogrodów i na tarasy. Są lekkie i ładne, a do tego plastyczność tegoż materiału pozwala na produkcję mebli o ciekawych kształtach. Warto więc umeblować nimi swoje letnie miejsca do wypoczynku.

Naturalne rattanowe meble są nie tylko ładne, ale i ekologiczne. Tworzone są z materiału pozyskanego z palm spotykanych w lasach tropikalnych. W krajach, w których rosną drzewa palmowe rattan ma ogromne znaczenie gospodarcze. Wykonuje się z niego nie tylko meble czy kosze, ale nawet pałeczki do instrumentów perkusyjnych.

Rattanowe meble przeżywają swoje modowe wzloty i upadki. Niektórym kojarzą się z wiejskim stylem, ale prawdą jest, że meble z rattanu projektowali nawet tacy wielcy designerzy jak Franco Albini czy Arne Jacobsen. Bez wątpienia dzięki swojemu naturalnemu wyglądowi, a także lekkiej konstrukcji doskonale nadają się do aranżacji tarasów oraz ogrodów. Można je także z powodzeniem stosować we wnętrzach. Prezentowane w salonie będą wyglądały lekko i elegancko, a aby były miękkie i wygodne, zupełnie jak tapicerowana sofa, można położyć na nich specjalne płaskie poduszki.

Jeśli chcemy mieć meble ogrodowe z plecionki, ale obawiamy się o trwałość naturalnego rattanu, można wybrać te, wykonane z techno rattanu. Jest to materiał zainspirowany naturalnym jego odpowiednikiem, ale znacznie bardziej trwały i pozbawiony jakichkolwiek skaz. Wykonuje się go z elastycznego polietylenu, dzięki czemu wytrzyma niekorzystne warunki atmosferyczne nawet przez kilka lat. Czego nie można powiedzieć o naturalnym rattanie, który wystawiony na słońce może po pewnym czasie tracić swój kolor. Wybór należy więc do klienta, bowiem obie wersje, zarówno z naturalnego jak syntetycznego rattanu wyglądają pięknie.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA