Meble.com.pl - komfort na miarę

Narożnik Laviano marki Bydgoskie Meble, to klasyka w nowoczesnej odsłonie. Warto zwrócić uwagę na pikowania, które zdobią boki sofy. Cena: ok. 4.700 zł. Fot. Bydgoskie Meble

Narożnik - salonowy uwodziciel na topie

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 29 kwi 2014 09:48

Zapytaliśmy handlowców z najpopularniejszych salonów meblowych, co się sprzedaje i jakie zaobserwowali trendy w meblach tapicerowanych. Okazuje się, że nic nie może konkurować z sofami narożnymi – są absolutnym hitem.

Spośród narożników cieszących się zainteresowaniem ze strony klientów należy wymienić model „Bravo” z kolekcji Wajnert Meble. Jest to rozbudowany system, który składa się z 16 elementów. Głębokie siedzisko oraz wysokie, pikowane poduchy zapewniają komfort użytkownikowi, a modułowy charakter pozwala na wykreowanie idealnego zestawu wypoczynkowego oraz swobodę w aranżacji. Modułowość tego systemu nie wykluczyła opcji rozkładania. System posiada tą funkcję, jak również pojemne pojemniki do przechowywania pościeli. Funkcja spania jest obecnie najważniejszym kryterium, jakim kierują się klienci wybierający narożne sofy. Muszą być oprócz funkcjonalności także wygodne. Często klienci zwracają też uwagę na wypełnienie, znacznie częściej wybierają te sofy, które we wnętrzu mają sprężyny – mówi Cezary Barzyński z salonu meblowego Barzyńscy w Białej Podlaskiej.

Równie ciekawym narożnikiem jest model „Malpensa” z oferty Gala Collezione. Komfortowe i obszerne siedzisko, które zastosowano w tym modelu pozwala na wypoczynek całej rodzinie. Dodatkowym atutem, który ma wpływ na jakość odpoczynku użytkownika są regulowane zagłówki, pozwalające się unosić oraz miękkie podłokietniki, które pełnią funkcję poduszki w chwili leżenia. Oczywiście model wyposażony został też w funkcję spania oraz duże i komfortowe pojemniki na pościel w otomanie. 

Idealne dopasowanie

Coraz częściej wśród narożników, które cieszą się dużą sprzedażą i popularnością w salonach meblowych są te, które zamiast jednej bryły mebla podzielone zostały na moduły. To praktyczne rozwiązanie w szczególności dla tych  klientów, którzy nie chcą standardowej sofy lub „polują” na naprawdę duży model. Dzięki łączeniu ze sobą modułów, które bardzo często są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach, aby jeszcze precyzyjniej tworzyć niebanalne formy, z łatwością można stworzyć sofę, która jest dopasowana do potrzeb użytkownika.

Zasada jest prosta: to mebel ma być dla człowieka, a nie odwrotnie. Modułowe sofy są takim rodzajem mebla, który można postawić zarówno w małym mieszkaniu w bloku, jak i w salonie przestronnego domu. Obecnie obserwuje się, że Konsumenci coraz częściej decydują się na zakup narożników modułowych, choć wydatek z nimi związany jest wyższy, niż w przypadku narożników tradycyjnych. Modułowość to ogromna zaleta dla Klienta, który otrzymuje możliwość stworzenia mebla idealnie pasującego do wnętrza pod względem wielkości i wymaganych funkcji. – mówi Patrycja Szambowska, specjalista ds. komunikacji w firmie IMS Group. 

Modułowość mebli, jak twierdzą dziś sprzedawcy w salonach meblowych ma świetlaną przyszłość. To nie tylko wygoda i nowoczesność, ale także możliwość dopasowania mebla do indywidualnych potrzeb, a to akurat jest obecnie najbardziej pożądaną cechą. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA