Turkusowy narożnik "Bloc" firmy Noti wpisuje się w najaktualniejsze trendy tego sezonu. Fot. Noti

Turkusowy narożnik "Bloc" firmy Noti wpisuje się w najaktualniejsze trendy tego sezonu. Fot. Noti

  • Autor: Agnieszka Błachowska
  • 03 cze 2014 12:46 (aktualizacja: 04 cze 2014 09:17)

Narożniki - przytulność w przestronnych wnętrzach

Ze względu na swoją formę narożniki zdają się obejmować konkretny fragment przestrzeni. Dzięki nim nawet największe wnętrza wydają się „zorganizowane”, jakby oswojone.

Narożniki zazwyczaj stanowią jedynie jedną z wersji mebli dostępnych w danej kolekcji. Przy aranżacji dużych wnętrz okazuje się to ważną zaletą. Już sam narożnik zabudowuje przestrzeń wypoczynku, określa granice strefy relaksu. Dostępność foteli, kanap, pufów czy szezlongów pozwala dodatkowo wzbogacić te miejsca, jednocześnie zachowując spójność stylistyczną. Same narożniki mogą być pełne – zamknięte wysokimi bokami – oparciami, albo wręcz przeciwnie – co najmniej z jednej strony otwarte – upodabniając się do szezlongów czy pufów. 

Podczas aranżowania salonu, pokoju dziennego, czy po prostu strefy wypoczynku warto zwrócić uwagę na dopasowanie do narożnika stolika czy niskiej ławy, oraz oświetlenia. W prezentowanej przez nas galerii szczególnie atrakcyjnie wyglądają narożniki zestawione ze stojącymi lampami podłogowymi. Dużo zmieniają też odpowiednio dobrane poduchy, które mogą złagodzić ostre linie mebli, zachęcać do relaksu i ożywiać minimalistyczne wnętrza – gdy są w poszewkach z ciekawych modnych koordynatów.

Warto też zastanowić się nad ustawieniem narożnika w pomieszczeniu. Na zdjęciach prezentujemy zarówno aranżacje, w których meble są dosunięte do co najmniej jednej ściany, lub w wersji wolno stojącej. W tym drugim przypadku przed zakupem narożnika trzeba sprawdzić czy mebel, który został wybrany, jest odpowiednio wykończony z tyłu tak, aby nie trzeba było go dostawiać do ścian.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce