Sofa Palermo. Fot. Bizzarto

Sofa Palermo. Fot. Bizzarto

  • Autor: bm
  • 05 lut 2018 12:31 (aktualizacja: 06 lut 2018 15:36)

Niebieska sofa w salonie - zobacz inspiracje!

Meble wypoczynkowe w różnych odcieniach koloru niebieskiego doskonale komponują się z wnętrzami o nowoczesnej stylistyce. Pasują zarówno do modnej bieli, jak i do jasnych kolorów drewna, a także do wciąż popularnej szarości.

Kolor niebieski ma szeroką paletę odcieni - od ciemnych i ciemnoszarych granatów, poprzez wyraziste błękity, odcienie indygo, aż po turkusy, wpadające czasem w zieleń - w zależności od oświetlenia. Jest to kolor bardzo przyjazny i sprzyjający relaksowi i wyciszeniu, dlatego idealnie nadaje się do zastosowania w salonie. Jest to bowiem miejsce, gdzie odpoczywamy po ciężkim dniu i chętnie otaczamy się spokojnymi kolorami. Jednocześnie jednak niebieski jest barwą na tyle wyrazistą, że sofa lub narożnik w takim kolorze może być dominującym elementem we wnętrzu. Warto więc dobrać do niego raczej stonowane dodatki. Odcienie błękitu bardzo dobrze prezentują się na tle bieli, tworząc wtedy dość chłodny, sterylny klimat. Pasują także do szarości i czerni, a szczególnie efektownie wyglądają w połączeniu z jasnymi odcieniami drewna - np. brzozą, klonem, jesionem czy ciepłym wybarwieniem dębowym.

Niemniej ważny od tła dla mebla wypoczynkowego jest również dobór obicia. Kolor niebieski świetnie prezentuje się w "miękkim" wydaniu welurowym, ciekawym pomysłem jest też zastosowanie dżinsu lub sztruksu. Dla koneserów proponujemy naturalną skórę, która w błękicie nabierze wyjątkowego połysku.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ