Meble.com.pl - komfort na miarę

Nietypowa półka na książki wraz z siedziskiem, to na pewno dobry pomysł na designerki mebel w domu. Modern Living, Fot. EveryDayDesignForLife

Nietypowe półki na książki – czytamy w fikuśnym towarzystwie

  • Autor: Piotr Sawczuk
  • 23 lip 2014 12:16 (aktualizacja: 29 lip 2014 08:27)

Biblioteczka – czy to słowo może kryć w sobie coś niezwykłego? Zazwyczaj wyobrażamy sobie biblioteczkę jako zwykły, prosty mebel na książki. I tu można się zdziwić, ponieważ może ona przybrać postać drzewa, niedźwiedzia, a nawet abstrakcyjne kształty.

Oprócz zwykłego regału lub szafki na książki, warto zastanowić się nad wyborem czegoś bardziej oryginalnego. Potrzebne jest do tego odpowiednie miejsce, lecz patrząc na nowe wzory, wymyślne biblioteczki dostępne na rynku, łatwo dać się "zauroczyć".

Półka na książki nie musi być nudna. Oprócz swej funkcjonalności jest elementem dekoracyjnym, może być także stolikiem, siedziskiem, a nawet... schodami. Taki mebel powinien zająć w domu reprezentacyjne miejsce, ponieważ jego wyeksponowanie "dyktuje" styl pomieszczenia i dodaje mu uroku. Nietypowy mebel może nie musi być bardzo drogi. 

Dzisiejsze regały zrobione mogą być z różnych materiałów. Ciekawą propozycją jest wykonanie regału z płyty gipsowo – kartonowej, plastiku, szkła, materiałów drewnopochodnych. Trzeba przy tym pamiętać, że regał na książki powinien mieć co najmniej 25 cm głębokości, dopiero wtedy będzie naprawdę funkcjonalny.

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA