Meble.com.pl - komfort na miarę

Łóżko Vividus kosztuje ponad 200 tys. zł. Każdy egzemplarz powstaje na indywidualne zamówienie. Wyprodukowanie jednego łóżka zajmuje ponad 160 godzin ręcznej pracy. Fot. Hästens

Niezwykłe kolekcje. Sprawdź ile kosztują najdroższe meble świata!

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 25 marz 2015 10:25 (aktualizacja: 27 marz 2015 08:47)

Meble, które znajdziecie dziś w naszej galerii, są warte w sumie ponad 40 milionów dolarów, a pomimo tego umeblowany nimi dom wyglądałby na pusty. Jakie czynniki wpływają na to, że poszczególne meble osiągają czasami ceny, które potrafią zbić z tropu?

W kupowaniu drogich rzeczy chodzi przede wszystkim o to, żeby… były drogie! To bowiem, znacznie zawęża krąg nabywców. Masz coś, czego nie ma nikt inny, albo przynajmniej nikt w promieniu tysięcy kilometrów. Co powoduje, że mebel jest wart często więcej niż duży sklep meblowy z kompletnym wyposażeniem?

Takich elementów jest kilka - czasem wystarczy sposób ich wytworzenia, innym razem może to być fakt, że mebel został zaprojektowany przez sławę światowego formatu - nie jest tajemnicą, że przedmioty firmowane przez najsłynniejszych projektantów potrafią osiągać astronomiczną wartość. Najprostszym sposobem na uczynienie z nawet najbardziej pospolitego w kształcie mebla jest jednak ozdobienie go złotem lub szlachetnymi kamieniami. Który z tych czynników był decydujący w przypadku najdroższych na świecie mebli?

Zajrzyjcie do naszej galerii, gdzie znajdziecie odpowiedz na to pytanie. Prezentujemy w niej meble, których ceny potrafią przyprawić o zawrót głowy. Wiele z nich to unikaty, których szukać należy na aukcjach bądź u prywatnych kolekcjonerów. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA