Kosz Samba do szafki pod zlewem. Z praktycznymi pokrywkami. Fot. Peka

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 05 cze 2017 12:32 (aktualizacja: 05 cze 2017 12:41)

Nowoczesna kuchnia. 5 pomysłów na segregację śmieci

Dzisiaj Światowy Dzień Środowiska. Jeśli jeszcze nie segregujesz odpadów, to warto zacząć od teraz. Z tymi koszami będzie to proste i przyjemne.

Kosz na śmieci tradycyjnie chowamy w szafce pod zlewem. To miejsce praktyczne, ale otwieranie drzwiczek szafki - szczególnie jeśli mamy brudne dłonie - nie jest wygodne. Dlatego zamiast klasycznego kosza można wybrać sortownik montowany na drzwiczkach. Jest wygodniejszy w użyciu, ponieważ zapewnia łatwiejszy dostęp do kosza. Do szafki na zawiasach można także wybrać sortownik uchylny, który mocuje się do wewnętrznej części drzwiczek. Takie sortowniki mają w zestawie pokrywę montowaną w szafce, która może pełnić dodatkowo rolę półki na akcesoria. 

Ciekawym i praktycznym rozwiązaniem jest również szafka zlewozmywakowa otwierana jak szuflada. Jest kilka wariantów takich sortowników. Pierwszym jest komplet pojemników wstawianych do istniejącej szuflady, z pokrywami lub bez. Możemy wybrać też kosz z mocowaniem do frontu. Jest to bardzo wygodna opcja, w pełni wykorzystująca potencjał szafki, ponieważ takie kosze oprócz miejsca na odpady posiadają też często pojemniki na detergenty i akcesoria do czyszczenia. Po otwarciu szafki mamy również dostęp do całej jej zawartości, a dzięki frontom otwieranym poprzez nacisk, możemy wyrzucać śmieci nie brudząc mebli kuchennych. 

Więcej o praktycznej segregacji odpadów w kuchni przeczytasz TUTAJ


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce