Meble.com.pl - komfort na miarę

Calma w wersji cappucino. Połączenie drewna z szarością jest aktualnie bardzo na czasie. Oba dekory wzajemnie się uzupełniają. WFM Kuchnie

Nowoczesna kuchnia. Aranżacje z matowymi frontami

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 17 lut 2016 14:48 (aktualizacja: 18 lut 2016 07:54)

Współczesne kuchnie mają być ergonomiczne, funkcjonalne i spersonalizowane, czyli odzwierciedlać upodobania i styl życia właścicieli. Ale kupując meble do kuchni chcemy być też na bieżąco z trendami. Co jest zatem modne?

Okazuje się, że dominujący w kuchniach wysoki połysk powoli ustępuje miejsca wykończeniom matowym. Połyskujące, jednobarwne powierzchnie frontów idealnie łączą się z dekorami z rysunkiem drewna w wykończeniu matowym. Przez kilka ostatnich sezonów była to jedna z najbardziej popularnych aranżacji kuchennej zabudowy. Obecnie w miejsce wysokiego połysku proponowane są fronty matowe. W towarzystwie dębów, jesionów czy bielonej sosny, kolorowe fronty w wykończeniu matowym ożywią wnętrze i nadadzą mu bardziej osobistego, przytulnego charakteru. - Meble z wysokim połyskiem lakieru wciąż cieszą się dużą popularnością – przyznaje Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM z Milejewa. – Wydobywa on intensywność koloru, podkreśla prestiżowy charakter kuchni i stwarza wiele możliwości komponowania z innymi dekorami. Powoli jednak zaczynamy czuć przesyt wszechobecnym wysokim połyskiem i sięgamy po równie eleganckie, lecz bardziej stonowane pastele w wykończeniu matowym.

Fronty matowe sprawdzą się w niedużych zabudowach kuchennych, projektowanych do kameralnych, posiadających specyficzny urok i niepowtarzalny klimat wnętrz. Matowe wybarwienia z powodzeniem można wprowadzić również do kuchni utrzymanych w stylu industrialnym – które do tej pory zarezerwowane były głównie dla wysokiego połysku. Ciekawym rozwiązaniem może być również połączenie dwóch popularnych trendów: matowego, surowego wykończenia z wiernym odwzorowaniem wyglądu i struktury naturalnego kamienia. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Kam. 

Zapraszamy do galerii zdjęć po garść inspiracji.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA